evlilik hakkında

bir erkek için hangi yaş 'evlenmediği için' sırıtan yaştır? yani tabi ki gönül ister ki batı toplumu gibi böyle şeyleri konuşmamız bile garip gelsin ama bildiğimiz gibi burası çomaristan. istesek de istemesek de çoğu duruma ayak uydurmak zorundayız. 30'a yeni girdim ve gayet rahat yaşıyorum, ufukta evlilik yok. şimdilik kimse takılmıyor fazla. yaş kaç olunca ''ee yuh yani evlenmedin mi daha'' eşiğine geleceğim?

35 ve sonrası.

  • candide  (24.08.19 00:13:16)
Yerine göre senin yaşta bile diyorlar ama...gerçi erkeklerde kadınlardaki kadar baskı yok bu alanda. Ben şahsen 40'ı bulduktan sonra işin ucunu bıraktım ama bunu söylediğimde "erkek her yaşta evlenebilir" türü laflar olabiliyor. Kadın olunca "evde kalmış" sayılıyorsun maalesef 20'lerin sonlarında bile.

  • d max  (24.08.19 00:15:07)

  • Cengiz Atay  (24.08.19 00:19:29)

  • somethinginthewayshemoves  (24.08.19 00:45:24)
Yok oyle bir yas poponuzdan yas uydurmayin.

Dmax son 2 cumlesi +1
  • baldan kaymak  (24.08.19 01:20:56)
Sırıtma 30'da hafiften başlıyor. Tahminen 40'ta garip görülür bu durum. Ama bu durum kişiden kişiye çok değişken. Kimisi gözde bekar kimisi müzmin bekar. Yani varlıklı,kültürlü bir aileden gelen eli yüzü düzgün birine kimse böyle bir baskı yapmaz. Başgöz etmeye çalışırlar elbet. Ama kadınlardaki versiyonu gibi değil.

  • the coon  (24.08.19 02:47:39)
35te hadi ama, 45 te noluyo,50 de artik incir fazla olmus hafif acilasmistir.

  • tunaktunaktun  (24.08.19 04:14:24)
34ten itibaren dikkat cekiyor bekarsan.

Kadinlar genelde daha erken yasta evlendigi icin belli yasi gecmis kadinin evlenmemis olmasi erkege kiyasla daha dikkat cekiyor.
  • stavro  (24.08.19 08:52:00 ~ 08:53:54)
Bulunduğun yere göre değişiyor. Mesela benim çevremde bana hala evlenmedi mi, yaşıtların 2 çocuğu var deniliyor. Yaşım da 24 bu arada.

  • valarmurgulis  (24.08.19 10:33:38)
Erkeklerde oyle bir yas olmamakla birlikte iyi bi isin yoksa ve gorunuste (bu hal-tavir olur, dis goruntu olur) iyi degilsen 35 sonrasi bu da "yazik evlenemedi" diye bakilabilir. ama tam tersiysen istersen 55 ol, bu da kimseleri begenmedi olursun. Ustte birinin dedigi gibi gozde bekar olur adin.
Genel olarak bu kadinlara ozgu bi durum ama ulkemizde. Kadin olunca 25te canlar calar, 35te evde kaldi galiba olur, 40 sonrasi ölüsün zaten bu zihniyetin gozunde :)

  • Flipsflops  (24.08.19 22:15:24)
@Flipsflops çok doğru.

  • everythingok  (24.08.19 23:28:59)
iş güç varsa gelirde fena değilse ortama göre değişir bu. 30a yaklaştığım şu günlerde çevremde bahsettiğim gibi olup bekar kalan arkadaşım pek kalmadı öyle olunca işyerinde çok göze batıyorum. işyerinde hödük dolu kamu kurumuysa, benim gibi artık ilişkileri bile azaltıyorsun kafa ütülemesinler diye. toplumda ortalama bakarsan 34-35 sonrası zor bence.

  • Topalordek  (25.08.19 02:50:01 ~ 02:51:09)