Tapu harcı döner sermaye bedeliyle ilgili soru

Internette bakinca Tapu Harcı Döner Sermaye Bedeli 2019 icin 128 TL goruyorum.

Tapudan gelen mesaj 512 tl diyor. Bunun farkli olmasi mumkun mu? Arada birisi para mi yiyor?

tapudan telefonunuza gelen resmi mesajla belirtilen parayı cebe atabileceklerini mi düşünüyorsunuz? :)

yaptığınız işleme göre tutar bu kadardır.
tapu müdürlüğünü arayıp öğrenebilirsin durumu.
  • teritori  (23.08.19 16:33:02)
valla evet dusunuyorum, bence hersey mumkun. Tesekkurler oneri icin. Bir tapu mudurlugunu arayayim.

  • kimse  (23.08.19 16:47:45)
yok emin ol yapamazlar.

  • teritori  (23.08.19 17:03:39)
Ahahah güldüm mümkün değil öyle bir şey :d işlem nedir? bazı işlemlerde taşınmaz başına maktu harç kesiyor, yetki talepli işlemlerde 2 kat fazla harç çıkıyor vs.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (23.08.19 17:18:39)
Dostum işlem sonunda makbuz alıyorsun...Nasıl katakulli yapabilirler...

  • alicandan  (23.08.19 18:26:22)
Tamam arkadaslar kabullendim, ok, bir dalavere yok hepiniz oyle yazdiginiza gore:)

Tapu Kadastro Genel Mudurlugu'nun sitesinde (git: www.tkgm.gov.tr )2019 icin fiyat cetveli var ve orda 128 TL diyor. Ondan supheye dusmustum ama tapuya gidince anlarim aradaki farkin sebebini. Tesekkur ederim cevaplariniz icin, rahatladim.
  • kimse  (23.08.19 19:33:54)
Yalniz tam 4 kati.

  • tunaktunaktun  (24.08.19 04:19:24)