[]

telefona çeken kişi ilk yardım bilseydi

kadını kurtarabilir miydi?
 
büyük ihtimalle.


  • tabirimekruh  (23.08.19 15:48:39) 
videoyu izlemediğim için net bir şey diyemiyorum ama kanamalarda ilk yardım dediğin şey kanayan yere bası uygulayıp, kanayan noktayı yüksekte tutmak. fakat arter kesilerinde bunu uygulamak daha zor. üstelik boğazı kesilmiş bir insandan bahsediyoruz, çeken kişi kalp damar cerrahı bile olsa yapabileceği şeyler sınırlı.


  • hadsafhada  (23.08.19 15:54:05) 
Adamın dönüp karıma neden dokunuyorsun diye bıçaklama ihtimali bile varken, kimse bilemez sonucunu. Ben iki kere ilk yardım eğitimi aldım kızılaydan, güncel yani belgem, ama atardamar kesigine nasıl müdehale edeceğimi bilmiyorum açıkçası. Zaten kursta da söylüyorlar, basiniza bir olay denk gelirse bişey yapama yabilirsiniz, normal diye.


  • hasmetizm 2046  (23.08.19 15:54:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.