[]

adobe ıllustrator'da görsellerin metin kısmını değiştirme?

eps uzantılı dosyaları normalde psd formatına çevirip çalışıyordum, çünkü illustrator'a hakim değilim.

içersinde metin yer alan görsellerin metin kısımlarında değişiklik yapmak istiyorum.

her bir nokta, her bir harf ayrı katman olarak oluşturulmuş durumda.

photoshop'a çevirince dosyayı hepsi tek katman haline geliyor.

ıllustrator üzerinde, görselin metin kısmını, aynı renk ve font özelliklerini koruyarak değiştirmenin bir yolu var mı?

 
muhtemelen harfler falan font olarak text olarak değil vektör olarak bulunuyordur o dosyada fontun bulunmadığı bilgisayarlarda da açıldığında bu sayede sorun olmadan gösterilebiliyor vektör halinde olduğundan ancak eğer vektör haline çevrilmişse onu texte geçirmek mümkün değil. çözümleri illa internette vardır ama uğraştırıcıdır diye düşünüyorum.

how to convert vector to text in illustrator falan şeklinde aratırsanız belki yardımcı olabilen çıkar.
  • viyana kangurusu  (23.08.19 14:22:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.