Kettle tamir olur mu yeni mi alalım

Su kaynayınca durmamış dakikalarca çalışmış. Kaliteli bir kettle idi. 5 yıllık. Tamiri mümkün mü, sağlıklı mı, kim yapar, uygun mudur yoksa yeni alıp geçmek mi lazım?

bobinajcılar, elektrikçiler yapar. bence yenisini al.

  • mikahakkinen  (22.08.19 23:49:54)
3-4 yıl önce 90 liraya çelik hazneli sağlam bir kettle aldım. Şuan 160 lira. Kapağı bozuldu. Dökme yerinden doldurarak kullandık bir süre daha. Sonrasında servise götürdüm. Kapakta minik bir plastik değişecekti. 50 lira istediler. Dedim yapmayın kalsın. Kapağı söktüler o şekilde kullanıyoruz. Hikayeden çıkacak ders şu; çelik hazne ve 20-30 liraya yapılıyorsa yaptır. Sıfırının yarısı edecek parayı verme ama.

  • the coon  (23.08.19 00:58:23)
bence yenisini almayın, ev nasıl yanar diye hayal ederek uyuyun.

  • tolga¿naber?  (23.08.19 02:18:05)
Termik kontakor cortlamis.5 liralik malzeme ama ne kadara uaparlar bilmiyorum. Yetkili servisine goturmeyin, siradan elektronikcileri dolasip sorun.

  • icim urperiyor  (23.08.19 05:43:16)
Ekonomik ömrünü tamamlamış bence, yenisini almanızda fayda var.

Su kaynamaya başladıktan sonra çıkan buhar kapağın menteşe tarafından kulp içindeki kanaldan ilerleyip, açma kapatma butonunu mekanik olarak kapatır. Butonun temas ettiği ısıya duyarlı bir küçük sac parçası olur genelde, ısındığında genleşir ve butonu geri atar.

Hatta bu sistem arızalanırsa diye kettle'ın altında ekstra bir sac termıstat daha var, buton kapanmaz ve kaynama devam edince kettle tabanı daha çok ısınacak ve bu ekstra güvenlik devreye girip elektriği komple keser.

Niye anlattım bu kadar? Belki elinizden geliyorsa bi söker bakarsınız.
  • John Bloor  (23.08.19 09:35:05)