[]

Ankara’da İnşaat Sektörü Bilgisi Olanlar Bi Bakar mı?

Sizce Ankara’daki en büyük proje şirketi hangisi? Neden?
 
Akfen
Sinpaş
Besa
Kuzu

Bunlar en büyükler sayılır.
  • malheiros  (22.08.19 15:29:05) 
Ankara merkezli diyorsanız son zamanlarda sıkıntı yaşasa bile Gama. Rönesansın merkezi istanbul diye sayıyorum tabi.

Limak, Yenigün,Yüksel, Mapa ve Türkerler gelir arkasından. Kesin unuttuğum vardır tabi.
  • ihanet kac kisilik  (22.08.19 15:32:15) 
proje sirketi ne demek, sadece proje cizdiren mi? yoksa metre kare ya da maliyet olarak ya da santiye sayisi mi? gecen en buyuk 500'ler yayinlandi oradan da bakabilirsiniz.

kaliteden kasitsa hepsi patates onu diyim de.
  • turbo sadık  (22.08.19 17:56:11) 
@turbo sadık: mimari, statik, elektrik ve mekanik proje üreten. Uygulama (müteahhitlik değil yani)


  • deadwampir  (22.08.19 21:14:08) 
buyuk projecilerin londra newyork ve singapurda ofisleri bulundurmaktadir, dunyada metrekare olarak en fazla mimar dusen yer londra vs vs vs orada bi mahalle var butun agalar orada yapi marketleri de orada bir binada ciziliyor her sey bir diger sokakta da urunleri begeniyorlar.
oradaki firmalara bakacaksin, yukarida bir arkadas buyuk firmalari yazmis bunlar uygulamacidir projeci degil. uygulamari ile buyumustur. buyumelerinin sebebi de is bildiklerinden degildir.

  • turbo sadık  (22.08.19 21:40:00) 
O zaman projeci yazayım: Ankara'nın en büyüğü NKY Mimarlık


  • malheiros  (22.08.19 21:45:50) 
Bana daha çok yol köprü vs yapanlar lazım. İnşaat müh projeleri ağırlıklı...


  • deadwampir  (23.08.19 09:38:28) 
Gama en kurumsal şirketti ama artik battı. Ki bunlar genellikle enerji ve endustriyel tesis alanindalardı yol, köprü değil.

İktidarla araları iyi vs tarafları bir yana Limak başta sayılır, yurtiçi yurtdışı çok işleri var yol köprü, havaalanı baraj vs vs.
İbrahim Çeçen IC - İçtaş da yine yol köprü yurtiçi yurtdışı iş yapar.

Yenigün, Yüksel, Mapa eskinin buyugu simdinin küçük kalibre gruplari yanılmıyorsam ikisi finansal olarak çok zor durumda.
Türkerleri komple geçin bir tane yol köprü işi yoktur ancak konut, JES birde işte PPP hastane işine girdiler amatör kalır diğerlerinin yanında, eskinin tuafiyecisi, durumları da iyi değil batarsa şaşirmam yakında.

Nurol, Özaltın var yine yol köprü yurtiçi yurtdışı is yapan ama mali olarak Limak ve Içtaş'ın gerisindelerdir.

Fernas var ama yol köprücü degil boru iletim hatlari, sulama kanalcı. Durumları iyi.

Akfen yol köprücü değil. Diğer konutla isim yapmışları da geçin.

Birde Kolin var yol köprücü enerji vs vs.
  • FAtE  (23.08.19 10:28:46 ~ 10:55:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.