doğru diş fırçalama tekniği nedir

dogru teknikten kastim macunla fircaladiktan sonra agzi normal suyla yikamak mi yoksa yikamamak mi? macunda florur var diye, iyi degil cok az surun. yutmayin zeka geriligi dahi yapabiliyor. deniliyor.

gecen denk geldim, dis hekimi dis macunu disi onarmak ve islem yapmak icin 13-27. dakikalar arasina ihtiyac duymaktadir. agzi fircaladiktan sonra yikamak yarim saat icinde yemek icmek cok yanlis ise yaramiyor diyordu. sadece tukurerek florurden nasil kurtulacagiz. bilgisi olan anlatabilir mi lutfen tesekkurler.

Florürsüz diş macunu kullan,
Diş macununu fırçaya mercimek tanesi büyüklüğünde sık,
Islama,
Her bir dişi beş sefer olacak şekilde, diş etinden uca doğru hafif dairevi hareketle dış ve iç taraftan fırçala,
Sonra azı dişlerinin birbirine temas eden taraflarını fırçala,
Dili dipten uca doğru birkaç kez sıyıracak şekilde fırçala,
Ağzındaki macun fazlalığını tükür
Fırçayı yıka.
  • Mirket  (21.08.19 23:00:51 ~ 23:02:09)
Florurlu dis macununu biramani oneririm. Florur insanlari itaatkar yaptigi icin askerlerde kullanilmis ilk.
Her gun oil pulling yapamk da guzel bir sey. Her gun olmasa da haftada en az bir cok sey fark ettirir.
Bakir dil siyirici, dis ipi, haftada bir misvaklamak... amac agiz sagligi ise, fircadan ote bircok yol var.
  • janderzel zartanyan  (22.08.19 17:07:36)