fatih altaylı neden sevilmiyor?

adamın programları ve konukları tv ortalamasının çok üstünde. geçen sükrü hanioglu'nu çıkarmış mesela, yine antik mısır programına saygın akademisyenler gördüm. hacı hoca da çıkarabilirdi yani istese. ama başlık altında adama hala saydırıyorlar, alo fatih diyenler var bugün bile. ne bu antipati?

Söylediğin dogru ama yandas oldu diye bir durusu yok diye sevilmiyor.

  • stavro  (21.08.19 22:21:29)
muhalifölçerimize göre yeterince muhalif bulunmadığı için.

  • 5648  (21.08.19 22:35:04)
adam başlı başına omurgasızlığın kelime anlamı olduğu için olabilir. alo fatih sadece yakın tarihli görünen kısmı.

  • denek hayatım  (21.08.19 22:47:38 ~ 22:48:00)
Yalaka çünkü, yalakasın Fatih. Yaş kaç bu arada 2010lu falan mısın?

  • speedy  (21.08.19 22:49:02)
bence fatih altaylı şöyle düşünüyor: "ben gitsem yerime gelecek adam benden daha mı iyi olacak? hayır. o zaman eğilip bükülmem gerekse de bu işi elimden geldiğince yapmaya devam etmeliyim."

  • i ve been mistreated  (21.08.19 22:51:23)
Gecmisin en kalitesiz medyacilari su an sana ortalama ustu gelebilir ama eskiyi bilenlerin kendisini sevmemesi dogal. Ayrica soyledigin dogru degil, haci hoca da cok cikarirdi programina.

  • dunal  (21.08.19 22:52:42)
Konudan bağımsız bir ekleme yapayım. Fatih Altaylı’ya yıllar önce maaşını soruyorlar bir röportajda. 30-40 bin civarı deyip ekliyor:

“Bunun yarısını gazetecilik yaptığımız için alıyoruz, diğer yarısı da sürekli yediğimiz hakaret, küfür ve toplumsal baskı için.”
  • levent bilgen  (21.08.19 23:09:37 ~ 23:13:10)
Bir dönem, bir haberi yaparken gerçekler üzerinde oynama yaptığı ortaya çıkmış, gerekçe olarak da 'Herkes yapıyor.' demişti. O gün bugündür günahım kadar sevmem kendisini.

  • Mirket  (21.08.19 23:18:56)
popülist olduğu ve rüzgar nereye eserse oraya gittiği için. adam en az 20 yıldır gözümüzün önünde. hangi görüşte olduğunu hala kimse çözemedi. doğu perinçek gibi bir şey.

"hacı hoca da çıkarabilirdi yani istese" dediğin adam cüppeli ahmet denen tiple de programlar yaptı bu arada.
  • sir gawain  (21.08.19 23:26:40 ~ 23:43:22)
teke tek programında levent kırca ile olan polemiğini izlemek yeterlidir bunu anlamak için.

  • Fodera  (21.08.19 23:52:19)
@5648'in dediği gibi tamamen yeteri kadar muhalif görünmediği için yandaş görülüyor. bu sebeple sevilmiyor. adama hala "alo fatih" diyorlar ya, bunu diyen sevse ne olur sevmese ne olur?
köşe yazılarını da herkese tavsiye ederim. üç kelimeden fazlasını yan yana getiremeyen, her cümleyi üç nokta ile bitiren "muhalif" kepazeleri okumaktan yüz bin kat daha iyidir. yeri gelir chp'yi eleştirir, yeri gelir akp'yi.

  • estranged  (22.08.19 02:06:16)
vay babayın kemiğine ya. muhalifmiş ama o kadar değilmiş hep ondamış.
sizin için tarih dünden hafıza 3 dakikadan ibaret olabilir ama gelene ağam gidene paşam çeken ve bundan gurur duyan birisi hiçbir şeye muhalif değildir. adamın surat kösele olmuş ama bir muhalif ki sorma üff.
hadi adamın geçmişinden bi habersiniz okey de bari bu adamın geçmişini bilenlerin aklıyla alay etmeyin.
  • Moks  (22.08.19 04:50:46)
ben kişiliğini sevmiyorum. gereksiz agresif. monşere bak hele. bitirim sandı kendini.

  • bonanza  (22.08.19 05:20:52)
"Alo Fatih"teki Fatih, Altaylı değil bu arada onu belirteyim de...

Ben nötrüm. Ne severim, ne nefret ederim.
  • himmet dayi  (22.08.19 09:13:31)
@himmet dayi +1,

"Alo fatih" deki kişi fatih saraç, altaylı değil.
  • John Bloor  (22.08.19 11:38:25)
Ben seviyorum acikcasi.Sevmeyen kisiler Halk TV tipi bir muhalefet yapmasini istiyorlar ama adam merkez medyada ust duzey yonetici olarak calisti hep.Halk TV'dekiler gibi muhalefeti merkez medyada yapmasina imkan yok cunku gerek eski patronu olsun gerek su anki patronu olsun surekli basin disi islerde hukumet ile iyi gecinmesi gereken tiplerdi.

  • turkuaz  (22.08.19 11:52:19)
himmet dayı+1

boş bir adam değildir.
televizyonda gördüğümüz birçok insandan daha kaliteli ve dolu.
hem eğitim, hem yaşam tarzı olarak.

çok koyu muhalefet ettiğini görmedim, ama herhangi bir konuğunun karşısında eğilip büküldüğüne de şahit olmadım.
bazı konulardaki fikirlerine ya da söylediklerine hak veririm.

ama çok yakından takip edip "şöyledir" diyebileceğim biri de değil.

levent kırca tartışması konusunda da...
fikir olarak levent kırca'ya yakın olsam da, anlamsızca ve durup dururken kışkırtıldığını ve levent kırca'nın bunu bilinçli olarak yaptığını düşünüyorum.
ucuz bir tartışma olmuştu.
bu yüzden o tartışma benim için belirleyici bir faktör değil.
  • blatta hiberna  (22.08.19 12:28:19 ~ 12:29:47)
Akp doneminin yarattigi cokuntuyu burada dogrudan goruyoruz. Mesela @turkuaz, bir yandan altaylinin gecmis seneler boyu patronunun hukumetle cikar geregi yakin olmasi sebebiyle haberciligi carpitmasini gorurken bir yandan altayliyi sevdigini soyleyebiliyor ve sevmeyenleri halk tvci muhalefet beklentisinde goruyor. Bu tarz ahlaksizligi umursamamak, vasatligi ile gururlanip digerlerini yaftalamak hep akp doneminde normallesti gencler unutmayin.

  • dunal  (22.08.19 22:35:05)