[]

ingilizce kelime

agzina geleni soyleyen, beyni ile dili arasinda filtre olmayan, düşünmeden konuşan anlamlarina gelen ingilizce kelime veya deyim var mi?
 
outspoken


  • AlsterWasser  (21.08.19 21:23:54) 
loose-tongued

imprudent

impulsive
  • nahtoderfahrung  (21.08.19 21:45:08 ~ 21:46:12) 
curt / blunt

outspoken iyi anlamda kullanilir. burada sorulan kotu anlamda.
  • hot potato  (21.08.19 21:51:13) 
hot potato dogru soyluyor.


  • cay sigara  (21.08.19 22:05:48) 
favori kelimelerimdendir: gobby. Informal bu arada, boş konuşan, çok konuşan, ağzına ne gelirse söyleyen anlamı var. blunt da iyi gider. Outspoken formal, sözünü sakınmayan cesur, eleştirmen, muhalif falan için iyi gider. İmpulsive, imprudent konuşma ile alakası olmayan eylemler için de kullanıldığından tam karşılamaz.


  • speedy  (21.08.19 22:44:02) 
gobby gibi sadece ingiltere'nin bir koyunde kullanilan kelimeleri tercih etme tabi ki.


  • cay sigara  (21.08.19 23:35:52) 
@cay sigara sadece İngilizlerin kullandığı doğrudur. Ama köylünün kullandığı kimsenin bilmediği bir kelime değil, defalarca yeni çıkan film, kitap eleştiri yazılarında karakteri tasvir ederlerken rasladım gobby'e, ağza oturan, akılda kalıcı, küfür etkisi de yaratan on numara kelime bence


  • speedy  (22.08.19 01:26:23) 
İlk aklıma gelen blabbermouth


  • windows95  (22.08.19 01:46:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.