Mac OS x tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar.

Bir adet 2012 mid macbook prom var genelde günlük işler ve bazen dota için falan kullanıyorum. Şimdi bunu biraz geliştirmeye karar verdim ilk iş ssd aldım crucial 240gb sonra rami falan alıcam da ssd kuracağım akşam ama bu model için en iyi os x sürümü hangisidir nereden bakar bulurum? Şu an mojove mi mojavr mi ne var memnun da gibiyim ama bilemedim ne dersiniz?

el capitan cicek gibi olur. high sierra falan kasar biraz.

  • alperz  (21.08.19 21:59:19)
hocam aynı aletin ram'i 16gb'a çıkardım ve 250 ssd taktım (samsung evo), mojave yüklü hiçbir performans sıkıntısı yok. zaten bildiğim kadarıyla mid-2012'ler için mojave son sürüm, oradan devam ederseniz daha 1-2 yıl sıkıntısız götürür. eski sürümlere zaman içerisinde uygulamaların desteği bitiyor, o yüzden diyorum.

  • plutongezegendegilmi  (22.08.19 09:10:44)
bende de mid 2012 var. gayet başarılı. tavsiyem 16gb ram.

  • awareim  (22.08.19 10:12:07)