İngiltere vizesi

1 ay içinde eşimle ingiltreye gitmek istiyoruz turistik amaçlı. şimdi ekşide de başlığı görünce sorayım istedim. çünkü bazı sıkıntlı durumlarımız var.

1. benim bir limited şirketim var. ben buradaki gelirimle yaşıyorum.
başka bir firmada ise, freelance karşılığı kendimi sigortalattım. haliyle oradan asgari ücretli görünüyorum.
bu da limited şirketimde bağkurlu olmadığım, asgari ücretli çalışan o larak göründüğüm anlamına geliyor.

halbuki aylık gelirim bunun çok daha üzerinde.
aynı zamanda şahıs firmam adına bir arabam. (bu şahsım için s ayılıyor haliyle)
ve limited şirketim adına başka bir arabam daha var.

şimdi size soru;
limited şirkete gelen paralar, bana geliyor gibi sayılır mı vize başvurusunda?
şirket adına olan araç, b enim üstüme gibi gözükürmü?

hesap hareketlerimi istediklerinde, şirket hesaplarımı paylaşabilyior muyum?

yoksa direkt asgari ücretli olarak mı gözükeceğim olası bir başvuruda? bu durum sıkıntı çıkarır t abi...

ingiltere vizesi dünyanın en zor alınan vizesi olduğu için kesin bir şey söylemek zor. gelirlerin hesabında görünüyorsa açıklama mektubu yazabilirsin.

  • mikahakkinen  (21.08.19 12:16:34)
burda aslında alabilirim alamaz mıyımdan ziyade,
limited şirket gelir ve varlıklarını vize başvurumda kullanabilir miyim diye net olarak sormam belki daha doğru o lacaktır.

  • tchuck  (21.08.19 12:20:46)
limited sirket adi uzerinde oldugu gibi sirket geliri, senin direkt gelirin degil. yapabilecegin en onemli sey basvuruna cover letter ekleyip herseyi duzenli bi sekilde anlatmak, yoksa yukarida yazdigin zaten direkt red sebebi.

ingilterespor
  • try again fail again fail better  (21.08.19 12:26:09)
sanki şirketin sahibi olduğuna dair evrak ve şirket gelirini gösteren belgeyi eklediğinde sorun çözülür gibi

  • sameidiot solo  (21.08.19 12:56:49)
soruların cevabı değil ama 1 ay kritik bir süre. ekpsress vize için ekstra para vermeyecekseniz bir an evvel başvurun. bilet falan alacaksanız yanmasın.

  • rosencruz  (21.08.19 14:37:26)
@roseencruz,

benim hatam. aslında 1 ay içinde başvurmak istiyoruz diyecektim. planımız ekim sonu kasım başı gitmek.
  • tchuck  (21.08.19 14:40:26)