[]

arkadaşlarım geri zekalı mı?

bayram sebebiyle vakit geçirmek zorunda kaldım bunlarla. bakarsanız hepsi okumuş etmiş, güzel işleri olan insanlar. ancak bu kısa sürede ben kimlerle arkadaşım mınakoim ya sorgulaması yaşattılar. iki örnek vereceğim ancak sadece iki taneyle bitmiyor ne yazık ki.

1 numaralı arkadaş imamoğlu'nun isbak'a yaptığı skandal atama olayında başkan öyle uygun görmüşse vardır bir bildiği, twitter sözlük tepkisine göre belediye mi yönetilir falan diye kafa açtı. sonra istifa edince bu yetkili ya işte vatandaşın sesine kulak verdi, katılımcı demokrasi, yanlış olunca nasıl müdahale edip düzelttirdik falan diye kafa açtı.

2 numaralı arkadaş ki kaldığı yerde kendi evi var ama yazın kiraya verip oradan gelen parayla otelde kalıyor. bu arkadaş ise kaz dağları siyanürlü altın madeni direnişi olsun beachler / kıyı kanunu olsun, yanan ormanlar olsun maşallahı vardı. görseniz herhalde biraz daha gaza gelse molotof atacak maden ocağına dersiniz. ancak bu dallamanın kaldığı otel 3 5 yıl önceye kadar ormanın içindeydi. yandı. neden yandığını orada yaşayan yaşamayan herkes biliyor. sonra orman olan yer oldu size lüks otel. bunu bilmiyor değil. e sikik senin kaldığın otel farklı mı bunlardan dedik. ama orasının manzarası güzel falan diyor.

lan kafayı yiyeceğim ya hadi desem cidden bu adamların memleketten haberi yok, cahil şu bu vallahi öyle bir şey olsa he yav aklısın der geçerim ama bakıyorsun bu adamlar, kadınlar okumuş, gezmiş görmüş falan tipler. lan ben neyse. bir de bitmiyorlar. biri bitiyor diğeri başlıyor. görüşmedik uzun süredir diye beraber vakit geçirmek istiyorlar falan ama bunlara katlanacağım diye sigaranın alkolün dibini gördüm. birinden kaçıyorum başkası yakalıyor.

şimdi bu arkadaşlar geri zekalı mı yoksa bunlara özel başka bir tanımlama mevcut mu?

 
iki yüzlü ?


  • fezagezgini  (20.08.19 22:09:00) 
arkadaşların türkiyeli sadece.


  • hasmetizm 2046  (20.08.19 22:09:31) 
geri zekali degiller.

insanlar farkli dusunur derler ama bu yanlis. insanlarin farkli dusundugu falan yok. insanlar dusunmez. dusunceler insana burunur.
  • Leonardo~Da~Vinci  (20.08.19 22:15:37) 
dar gelirlinin başa gelmesinden korktuğu zihniyet bu işte. her şeye muhalefettir, hiçbir haltı beğenmez ama kendine gelince laga luga yapar çünkü tuzu kurudur. zamanla bunu chpye monteleyen oldu, cehape zihniyeti dediler. he tabii başa getirdikleri de zamanla buna dönüştü o ayrı.


  • windows95  (20.08.19 22:30:00) 
Fikri olmadan zikri olanlardan arkadaşların.


  • mor.inek  (20.08.19 23:41:46) 
arkadaslarini bilmiyorum, ama ben ne dedigini hic anlamadim, neden sikayet ediyorsun? belki arkadaslarin da anlamamistir seni.


  • ebabil curnatasi  (21.08.19 05:58:24) 
Geri zekali degiller ama islerine öylesi geliyor.


  • chitosan  (21.08.19 13:42:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.