Note 10+ 256 gb vs. 512 gb

Merhaba,

Kaç aydır dört gözle note 10'u bekliyordum, güzelce geldi ve plus modelini gözüme kestirdim. Yurt dışındayım ve buradaki operatörüm de rakiplerine kıyasla çok iyi fiyata veriyor. 24 ay taahhütle geçmeyi düşünüyorum, ayın 23'ünü bekliyordum çünkü daha 9 ay önce idareten bi telefon aldım onun son 3 ayına girmesi lazım. Derken bugün fark ettim ki 256 gb modeli için teslimat 4-5 gün yazarken 512 modeli için 4-5 hafta diyor :( Ve normal peşin alımda 650 tl ye eşdeğer bir fark varken ikisi arasında abonelikli alımda çok komik (aylık 5 lira gibi) bir fark var ve 24 ayda 120 lira falan yapacak. Böyle olunca haliyle 512'liği almak istiyorum ama 1.5 ay da beklemek istemiyorum. Zaten tatil için bir aylığına Türkiye'ye gidicem, gitmeden elime ulaşır diyordum. Şu anki telefonum baya dandik ve beni yoruyor, bana yetmiyor. 2 yılda ödenecek 120 lira fark avantajı varken az kapasiteli olanı almak da istemiyorum. Hoş 256 gb da yeterli gibi hatta sd kart girişi de var ama 120 liraya 128 gb sd kart bile anca var. Ne yapsam bi tavsiye verin :( beklemeden 256lığı alsam mı 1.5 ay daha dişimi sıksam mı?

Teşekkürler

128gb'lık iphone var ve sadece 50gb'ı dolu. 512 gb'lık "telefona" ne koyacaksın çok merak ettim. bilgisayarımda 256gb ssd var yaw :)

  • mr.goodcat  (20.08.19 21:45:14)
ya ben de 256 az değil ya falan diyorum ama mesela şu anki telefonum 32gb ve yer aç diyor. Daha dün sildim bir sürü uygulama. Çok uygulama kullanıyorum ve mesela spotifyda indirilmiş listelerim vardı onları kaldırdım bir ara çok yer kaplıyor diye. Netflixten birkaç film falan indiriyim diyorum pek yer yok. Bir de ben fotoğraf ve video çekerim baya. Zannediyorum ki bu 256 gb'ın 100ünü falan 1 2 hafta içinde doldururum. Bir de arada ödenecek fark çok cüzi o da epey üzüyor :( ayda 5 lira farkla bir büyük boyunu alabilmek varken...

  • senolll  (20.08.19 21:54:30)
256li telefon icin yeterince yuksek surekli 4k video cekmiyorsan bekleme bence

  • pofudukayi  (20.08.19 21:54:41)
256 yetmeyene 512 de yetmez, bir arkadaşım 18 tane harici disk var, geçen 4 tb lık almış bir tane daha.

yetmediği yerde takar sd kart yürürsün.
  • tolga¿naber?  (20.08.19 23:37:28)
Saçmalama...256 al geç...

  • alicandan  (21.08.19 00:15:47)
sene olmuş 2019, 256gb hafızalı bir ürün almak sadece ahmaklık olur. 512 alınız

  • vladimirdökümov  (21.08.19 00:36:25)