[]

Sokak hayvanlarına çarptığımızda kasko hasarı ödemiyor mu?

Böyle bir bilgi dolaşıyor nette?
 
bende kasko değil trafik sigortası ödüyor biliyorum sadece hayvan için değil insanada çarptığınızda geçerli diye biliyorum ama yanlış olabilir


  • baknedicem  (20.08.19 03:10:05) 
kasko öder niye ödemesin.
alkol olmasın yeter

  • oz suser  (20.08.19 07:31:47) 
Kasko öder tabii ki. Oz suser +1

Trafik sigortası karşı tarafa verdiğiniz zararı öder. Kasko sizin zararınızı karşılar özet olarak.
  • orient blue  (20.08.19 09:36:38) 
Kaskoda sokak hayvanı ya da direk ya da ağaca çarptığınızı söylemenize bile gerek yok ki. Sabah kalktım araç bu haldeydi demeniz bile yeterli.

Trafik sigortası için soruyorsanız o zaten sizin hasarınızı ödemez, karşı tarafa verdiğiniz hasarı öder. Poliçeye bakmak lazım hayvanlar ile karışılan kazalarda veterinerlik masraflarını ödeyebilir. Hayvanın aracınıza verdiği zararı ödemez.
  • John Bloor  (20.08.19 12:15:36) 
poliçeye zor da olsa ulaştım ve okudum, sadece kemirgen hayvanlara ilişkin bir şey var .

açıkça belirtilen şeyler haricinde en fazla 200 lira öderiz gibi bir ifade var. teşekkürler herkese.
  • kerkük zindanı  (20.08.19 12:22:03) 
Kemirgen hayvandan bahsediyorsa trafik sigortası değildir, dediğiniz gibi kaskodur.

Kasko için nereye çarptığınızın önemi yok, her türlü öderler. Ehliyet olsun, alkol olmasın yeter.
  • John Bloor  (20.08.19 12:45:45) 
acentayı aradım, istediğiniz serviste yaptırabilirsiniz dedi, yaşadığım şehirde aracımın servisi yok, servisten kasıt özel servisler mi yoksa başka markaların yetkili servisi mi sizce?


  • kerkük zindanı  (20.08.19 14:27:26) 
Yetkili ya da özel servis fark etmez, servis olması da önemli değil herhangi bir kaporta cila tamirhanesi de olabilir. Vekalet alıp bu tür işlerle uğraşan bir kaportacı da olabilir, vekalet vermeden ödemeyi cebinizden yapıp hasar ödemesini sigortadan kendiniz de alabilirsiniz.


  • John Bloor  (20.08.19 15:19:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.