Turknet bağlantı sorunu (dsl)

Öncelikle selamlar herkese
Tam 12 gündür dsl ışığı yok dns sunucusu yanıt vermiyor hatası alıyorum araya bayram haftasonları vs girince kimseye ulaşamadım şimdi de çok baştan savma cevaplar veriyolar
Şunları yapmalısın çözüm için diyen tecrübeli birileri var mı acaba ?

Bugün attıkları son mesajda binadan kaynaklanıyor demişler acaba telefon hattını yenilesem mi

Bende 2-3 gün sorun yaşadım. Bir pazar günü evde internetsiz kalınca tepem attı agir küfürler ve haysiyetle oynayan laflar yazdım. Eksisözlük yazarıyım sosyal medyada rezalet açıcam dedim. 2 saat sonra geldi yaptılar.

  • paudi  (19.08.19 15:18:36)
Türk Telekom ekiplerinin gelip yapması lazım. Twitter'dan Turknet desteğe yaz

  • westblack  (19.08.19 15:54:33)
28 Temmuzdan beri aynı problemle uğraşıyorum. DSL bir kaç saat geliyor sonra gidiyordu. İşin komik tarafı şu, ev telefonunuz varsa ev telefonunuzdan kendi cep telefonunuzu falan arayın, ondan sonra bağlantı sağlanıyor.

Neyse bugün Türk Telekomdan birisi geldi, geldiğinde zaten internet vardı. Apartman girişindeki ve evdeki kablo bağlantılarını yeniledi gitti. Adam gittikten yarım saat sonra yine kesildi DSL. Adamın cep telefonunu almıştım direk onu aradım, santral kutusu üzerinden port değiştirdi arayınca. Şimdilik var bakalım kaç saat dayanacak.
  • talasas  (19.08.19 16:48:52)
@westblack o dediğini de yaptım ordan bile cevap vermediler

  • GreyFever  (19.08.19 18:30:04)