90 kilo olayım mı?

185 boy 80 kiloyum ama zayıfım.(sen öyle sanıyorsun demeyin gerçekten öyle) Kolay kilo alan Bi yapım da yok. Kilo almak için ek gıda almayı düşünüyorum. 85 90 arası Bi kilo hedefim var. Spora gider ek gıda da alırsam çok rahat 85 90 kilo olurum gibi geliyor. Ama çok mu sağlıksız olur diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

1.80 -62kg'yim (pırasa kol) :)

zayıf olduğumun farkındayım ama bu halimle de mutluyum bir yandan. 1.80-80kg halimi de hatırlıyorum o zaman tek problemim göbeğimin olmasıydı bence.

o yüzden 90 kilo ol bence ama önemli olan kiloyu nasıl aldığın, yağ olarak alacaksan yapma, minimum karbonhidrat + maksiumum protein + spor ile 90 kg senin için ideal olacaktır.
  • ronartest  (18.08.19 16:36:55)
foto gormeden cevap vermeyelım

  • zaoaratu  (18.08.19 17:02:11)
Zargana zargana gezmek istemiyorsan ol.
Ben 90 kiloyum, boy 180. yağ oranım da %12
Benim gibi olacaksan ol. Yani yağ oranının az olması gerek. Yok şişman görünürsün, bıngıl bıngıl sarkar.
  • adwokat  (18.08.19 17:07:47)
Kilo almayı değil de spor yapıp düzgün beslenerek kaslarını belirginleştirmeyi hedeflemelisin bence.
Sürekli abur cubur fast food yiyerek 85’e ulaşırsan bi bakmışsın incecik vücuduna bel simidi takmışsın...

  • megalomaniac  (18.08.19 17:08:21)
90 kiloyum yağ oranım 12% demekle olmuyor. muhtemelen oksidatif stres aldı başını gidiyor. ALT/AST/GGT Sedimantasyon Hs-CRP testlerini getir bakalım damarlarında enflamasyon seviyesi ne derece görelim ondan sonra benim gibi olacaksan ol dersin

bu arkadaşa özeniyim deme çünkü iri görünmek özenilecek bişey değil
  • zaoaratu  (18.08.19 17:23:15 ~ 17:24:54)
@zaoaratu ifşa gününde paylaşmıştım hatta kilomu tahmin edin diye sormuştum. 68 kilosun 70 kilosun dedi buradakiler.

  • valarmurgulis  (18.08.19 17:46:46)
spor yaparak kilo alımı gerçekleştirmezsen kendini pek iyi hissetmeyeceksin. Spor yaparak temiz kas yağ karışık 7-8 kilo alman rahat 6-7 ay sürecektir. İlk 3 kiloyu ilk ayda dahi alabilirsin bu arada. Spora zaten fit ve güçlü kalmak için hayat standardı olması gerektiğine inanıyorum başlaman isabetli olur. kolay gelsin

  • Aşk Adamı  (18.08.19 17:56:11)