İşe götürebilcegim yemekler

>>İş yerinde kendimize ait mutfak var. Ocakta var. Ben bir iki kere dışarda yerim,geri kalan zamanda yemek götürmek istiyorum. Amazondan sızdırmayan bir kap buldum. Neler götürebilirim yemek olarak?Sağlıklı.secenekler tercihim.

Kap bu: www.amazon.com

İki gün köfte ızgara+ salata+ yoğurt olabilir diye düşündüm farklı zamanlarda. Bir gün barbunya,mercimek tarzı bakliyat. Tavuk pek sevmiyorum soğuyup ısıtılınca. Başka neler geliyor aklınıza? Mutfakta ısıtabilirim.

pırasa kavurması
bamya kızartması
kuru köfte
  • sameidiot solo  (18.08.19 11:42:54)
ben ise yemek gotururken ayri kaplarda tulum peyniri(bergama falan) haslanmis mercimek, maydonoz ve ceviz idi. bunlari karistirip on numara besleyici bir salata yapabilirsin.

  • alperz  (18.08.19 11:43:03)
yoğurt pek gitmez o kabın içine, ayrıca kokusunun sineceğini de hesaba kat. suyu az gıdalar götürebilirsin, pilav makarna kızartma vs

  • nahtoderfahrung  (18.08.19 11:43:54 ~ 11:44:14)
patates kızartması kesinlikler önermiyorum, bi süre sonra süngerbob'a dönüşüyorlar

  • vladimirdökümov  (18.08.19 11:48:41)
Sağlıklı seçenekler dedim :) Pilav makarna gırla;) Onları normalde de sevmiyorum ben pek ya. Yoğurtu sızdırır mı emin olamadim.Denicem

  • ırene adler  (18.08.19 11:51:50)
süzme yoğurt al kabıyla, buzdolabına koy yahu. ne uğraşacaksın

  • sameidiot solo  (18.08.19 11:53:50 ~ 11:57:28)
Yoğurdu bu kapta değil ayrıca minik bir kavanozda taşımanı öneririm. Yemek olarak da aklına gelen bütün sebze-bakliyat yemeklerini götürebilirsin işte. Buğday salatası, sebzeli bulgur ya da kinoa pilavı vs de olur.

  • ma ya  (18.08.19 11:54:57)
Yoğurtlu semizotu, humus, patlıcan salatası, zeytinyağlı yemekler...

Humus aşırı sağlıklı ve doyurucu bir meze,

Zeytinyağlılar da soğuyunca daha bir lezzetli oluyor zaten.

Ben öyle yapardım.
  • makarnacanavari  (18.08.19 11:58:58)
Bento yerine çelik sefertası alsana?

Sıcak soğuk ne istersen götürürsün.

İster patates salatası ister karnıyarık.

Ayrıca sefertasını ısıtma kabı olarak kullanabilirsin.
  • marsargo  (18.08.19 12:28:35)
daya yeşilliği. Bir gün içine tavuk at, ertesi gün et, ertesi gün balık, ertesi gün peynir domates. sağlıklı yemek için salatadan ötesi var mı bilemedim.

  • windows95  (18.08.19 15:04:59)