[]

iphone ekran sensöründe sorun

Eskiden kulağıma götürünce hemen ekran kararırdı kulağım dokunmatikle etkileşime girmesin diye. Şimdi kararmıyor, bakıyorum aramaya 3.kişiyi falan davet etmek üzereyken yakalıyorum. Kendim yandaki kapatma tuşundan kapatınca veya assistive touch ile ekran kilitleme yapınca aramayı sonlandırıyor tak diye kesiliyo telefon.
Nasıl çözülür? Bozulmuş mudur yoksa ayarlanabilir bişey mi?
Model:xs


 
ekrana cam koruyucu takdıysan o yapıyor olabilir. yoksa donanımsaldır.


  • mr.goodcat  (16.08.19 22:10:24) 
Evet ekran koruyucu taktım biraz kalın... çıkartıp daha düzgün şekilde taksam düzelir mi? Tam yerine oturmayınca mı böyle olur?


  • megalomaniac  (16.08.19 22:15:05) 
olabilir. tam üzerinde en uç noktası kaldıysa ışığı kırıyordur orası ondan yapıyordur büyük ihtimal.

edit: bazı kalın ekran koruyucularda da yapıyor. kalın olmasından dolayı. komple çıkarıp deneyin düzelirse koruyucundandır.
  • mr.goodcat  (16.08.19 22:16:55 ~ 22:17:51) 
Ekran koruyucunun sensörü engellemesi düşük bir ihtimal. Telefonu düşürdüyseniz sensör yerinden oynamış olabilir. Benim öyle olmuştu, telefon açıp yerine takınca düzelmişti.


  • aynabugusu  (17.08.19 00:24:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.