[]

Ayçiçek yağı kullanmak zararlı mı?

Malum Zeytin yağı pahalı olduğu için yerine kullanıyoruz. Ne diyorsunuz?
 
yüzlerce yıldır kullanılıyor hafız çok da şey yapmamak lazım bence. yanma ısısı daha yüksek olduğu için kızartmalarda falan gerekli zaten de zeytinyağını yemeklerde kullanmak daha yeni bi moda bence. akdeniz bölgeleri haricinde çok kullanıldığını düşünmüyorum eskiden


  • glamdr1ng  (16.08.19 17:06:12 ~ 17:07:02) 
ben et ve tavuğa ayçiçek yağı, balık ve sebzelere zeytinyağı kullanıyorum.


  • lata  (16.08.19 17:16:05) 
arada mısır yağı da kullanmayı önermişti bir uzman. ayçiçek yağı ile hemen hemen aynı fiyattaydı sanırım.


  • lovemyself  (16.08.19 18:39:59) 
Ay çiçek yağı yüzyıllardır kullanılmıyor, yaklaşık 200 yıldır kullanılıyor (1800 lerde başlıyor bundan yağ çıkarırız biz konusu ama kullanımı birinci dünya savaşı sonrası yaygınlaşıyor) daha öncesinde süs bitkisi ayçiçeği.

Mısır özü yağı ise 1900 lerde üretime başlanıyor. Öncesinde mısır sadece mısır.

Ben evde tereyağı ile zeytin yağını karıştırarak yemek yapıyorum, kizartmalari da zeytin yağında yapiyorum ama çok kızartma yiyen biri değilim.
  • selam  (16.08.19 18:42:38) 
Not: geleneksel yemeklerde salça yoktur, salcaninda tarihi 150 yıl falan.


  • selam  (16.08.19 18:43:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.