durduk yere kedi sahibi oldum, yardıma ihtiyacım var.

selamlar, bayramda işyerimin kilitlerini kontrol etmeye gittiğimde bu arkadaşla tanıştık. 1 saat annesinin gelmesini bekledim, gelmedi. hemen gidip mama aldım, onu öküz gibi yedi. benim hayatımda kedilerle tek münasebetim günde bir kere sokağa koyduğum mama ve su kaplarından yararlanan kediciklere uzaktan oy minik çok tatlısın demem. hayatımda ilk kez bu arkadaşa dokundum kedi olarak, öyle söyleyeyim.

size sormak istediğim şeyler şu;

kedi nasıl sevilir? bilmem gereken şeyler nedir, sağlıklı olması için ekstra ne yapabilirim?

bu arkadaşın cinsi ismi nedir? ırkına özgü karakteristik şeysileri nelerdir?

mama olarak köpeğimde kullandığım taste of wild markasını düşünüyorum. şimdiden teşekkürler cevaplar için

seksi fotoğrafları için tıklayınız.

i.hizliresim.com

Oyh cok tatliymis:)
Once bi veterinere gidin, ic ve dis parazitleri onemli
Aşılar konusunda bazılarina cok da gerek olmasa da bir asi takvimi olur onu takip edersiniz zaten kopeginiz varsa asinasinjzdir. Anne sutunden koptugu zamanlar gibi boyut olarak, enerjisi kosturmasi filan da yerindeyse cok bir seye gerek yoktur bunlar disinda. Halsizse bazen immunex filan gibi seylerle takviye ediliyor. Hayirli olsu yeni yuvasi.
  • red g  (16.08.19 13:06:10)
yazıldığı gibi veterinere götürüp bir iç-dış parazit aşısı yaptırın.
yavru olduğu için karma aşı ve sokaktan geldiği için viral lösemi falan gibi aşılarını da ileride olması gerekecek.

yavru olduğu için sallanan ve havada süzülen her şeye atlama ve avlanma antrenmanı yapma eğiliminde olabilir.
bu süreçte elinize, ayağınıza atlarsa kızın.
aşırı takıntı haline getirmezse, o huyu büyüdükçe yok olur.
oyuncak almanız da bu süreçte yardımcı olabilir.

kediler tuhaftır, oyuncak alırsınız, folyodan yapılmış topla oynar.
yatak alırsınız, gider kendi boyutlarının yarısı kadar olan koliye sığışır.
bunlar normal şeyler.

normal, gıdı ve kulak altı bölgeleri ağırlıklı olmak üzere, ayrıca kafa üstünden de sevebilirsiniz.
karnını severseniz dört patiyle tutup biraz oyun yapabilir :)

mama olarak n&d tavsiye ederim.
kedilere süt verilmez, ishal eder, gaz yapar.

soğan (soğan ailesinden pırasa vb. dahil) ve kakao gibi şeyler ve bazı bitkiler kediler için zehirlidir.
yani soğanlı yemek, çikolata falan yemesine izin vermeyin, dikkat edin.

kedilerde yükseklik algısı yoktur.
yani nereye kadar çıkarsa oradan inebileceğini hesap edemeyebilir.
o yüzden bazı kediler ağaca çıkıp sonra inemez.

bana sorarsanız sokağa bırakmayın, köpeği var, arabası var.

çok güzelmiş :)
güle güle büyütün.
  • blatta hiberna  (16.08.19 13:49:09 ~ 13:49:27)
çok teşekkür ederim cevaplar için. tabii ki sokağa bırakmayacağım, göğüsümde uyuttum bir kere nasıl bırakayım :( cinsi ne acaba?

  • eccehomo  (16.08.19 14:26:03)
Ya bu nasıl tatlı bir şey maşallah ;)) cinsini bilmiyorum ama çok uysal görünüyor , çok imrendim size şimdi ;))

  • proustun bir aski  (16.08.19 14:31:50)
düz sokak kedisi işte, sarman :) her kedinin karakteri farklı. bizim bir sarman vardı canavarın tekiydi mesela. kollarımız çizik çizikti. zamanla huyunu suyunu öğrenirsiniz. sarmanlar genelde erkek oluyor. erkek kedilerde de tahılsız mamalara sıkıntı çıkarabiliyor. tamamen tahılsız mama almayın.

  • sadakatsiz  (16.08.19 14:41:34)
Yaramazlık yaparsa kuyruğunu çek

  • hebanon  (17.08.19 03:09:01)