Yeni doğan kedi bakımı

Merhabalar,

Sokakta henüz birkaç günlük yavru bulduk. Kendini toparlayana kadar bakmaya karar verdik. Tuvaletini sıcak suyunu hallediyoruz ama yemek yemiyor. Karnı acıkmış olmalı ama elimizi emme refleksini de yapmıyor hiç neden olabilir?

Yemek olarak ne veriyorsunuz?

  • postneo  (16.08.19 12:14:45)
Annesi çevrede olabilir mi? Bazen yemek aramaya falan gidiyorlar, birkaç saat olmayabiliyorlar. Anneyi bulamazsanız veterinerden ya da petshoptan kedi için süt tozu alıp şırınga ya da minik biberonla beslemeniz lazım. Birkaç günşükse gözleri açılmamıştır, o yaşta belli aralıklarla beslenmesi, tuvaletinin yaptıeılması falan lazım.

  • slow like honey  (16.08.19 12:39:49)
www.youtube.com
böyle beslemiştik zamanında.

  • jenasinans  (16.08.19 13:11:45)
Siringalikla verebilirsiniz sutu biberonu almiyorsa

  • red g  (16.08.19 13:31:44)
Anne yok maalesef, neredeyse 1 gündür miyavlıyordu bulunduğu yerde, az ileride de kardeşini bulduk hatta onu da himayeye almıştık ancak 3-4 farklı veterinere gitmemize rağmen maalesef kurtaramadık 2 kardeşi de. Vücut sıcaklığını koruyamamışlar dışarıda kaldıkları süre boyunca. Cevaplar için çok teşekkürler.

Bu başlığa gelen arkadaşlar için bilgi: benim gibi 2-3 günlük bir yavru bulursa veterinere götürün mutlaka, 24 saat açık vetler bulunuyor büyük şehirlerde. Bulunamıyorsa sıcak su torbasıyla ısıyı sağlayıp, tuvaletini pamuk yardımıyla yaptırabilirler. Yemek için de şırıngayla ya da özel biberonla ciğere kaçmayacak pozisyonda tutarak yavru kedi süttozunu kullanabilirler.
  • zonely  (17.08.19 08:54:55)