30000 bakımı biraz geçse olur mu?

Araç vw. Garanti devam ediyor. Bakımı geldi. 1000 km geçse olur mu?

bin km'ye kadar sorun etmiyorlar. daha önce aydoğanlar'a sormuştum.

  • jeanjack  (15.08.19 19:46:48)
hocam arabayi guzel kullamissindir , bilirsin ki sikinti yoktur o zaman 1-2 bin birsey olmaz. ama hor kullanmissindir arabada begenmedigin birsey vardir o zaman goturmen lazim. ayrica garanti servisine gotureceginden , servis yalandan 1-2 bin km gecmis diye hikayeden masraf cikarmak isteyebilir.

hyundai getz 2006 1.5 selamlar
  • catch  (15.08.19 19:49:32)
İleride problem olunca yan çiziyorlar.

  • goodman  (15.08.19 19:50:19)
hic tavsiyw etmiyorum, arkadasin dedigi gibi aslinda 15.000 veren servisler de var ama hic ugrasmayin 30.000 vaktidir.ayrica vw bu. depdebeli arac. dsg falan sikinti.

dipnot: hyundai vw'den daha az sorun cikartan bir aractir.

dunyanin en az sorun cikartan 10 markasi toyota(yillardir var) honda kia mitsubishi nissan hyundai opel iken ( liste uzak dogu dikkat)

en cok ariza cikartan markalar ise vw bmw audi mercedes citroen land rover vs.
  • dionisis  (15.08.19 20:10:17)
öncelikle 15.000 bakımı tam 15.000 de mi yapıldı veya önceki bakım arasından 1 sene geçti mi onu bir tespit edin. önceki bakım üzerine 15.000 ekleyerek bakım zamanını tespit edersiniz.

15.000 km de kolay kolay sorun çıkmaz. zaten bu bakım , hidrolik yağı, yağ , filtreler, belki mazot veya yakıt filtresi değişimi kapsar.

yurt dışına bakarsanız bunların çoğunun 20-40-60 şeklinde gittiğini görürsünüz. ama burada 5-10 yıldır bunu 15.000 e hatta 10.000 lere çektiler.

normal şartlarda 1000 km veya 2 ay geçrime gibi hakkınız mevcuttur. ama bu süre zarfında sorun olması durumunda bakımı kaçırmışsınız diyebilirler. haa eşek gibi müşteri memnuniyeti kapsamında yineden garantiye sokarlar ama kafanız ağrımış olur.

Son olarak, bakımlar genel olarak klima sistemi ve motor sistemini garantiye alır. kalan herşey zaten bakım prorgramı dışında olup, olası bir sorunda üretici kaynaklı hata sayılarak garanti kapsamında işlem görür.

örnek : 2017 citrone c3 aracım serviste 2 yıl boyunca bakım görmedi. dışarıda yaptırdım. adblue tankı sorunu yaşadım. 4000 TL değerinde adblue tankı garantiden değişti. çünkü bakım programı adblue tankı bakımını kapsamıyor. :)
  • janavarorion  (15.08.19 20:35:28)
araca bisey olmaz, servisine goturursen garantisinde de bir sikinti cikmamasi lazim.
benim arac vw degil, hep kendi servisine goturuyorum cunku hala garantisi devam ediyor, 1000-1500km gectigim oldu birkac kere birsey demediler.

  • cooperr  (15.08.19 20:52:07)
bu arada araba 1000'i gecti kesin bir sey olacak diye bir kural yok.
yanlis hatirliyor da olabilirim, doktordan diye ilan veriliyor, aracin sahibi kadin araci alacak olan kisiyle expertize getiriyorlar. kadin aracim temiz kaz vs yok diyor.
cidden oyle arac kaza yapmamis ancak kadin arabayi kac zaman servise goturmemis bilmiyor gitmesi gerektigini. aracin kaputunu acamiyorlar acilmaya acilmaya pas tutmus. levye ile aciliyor kaput bildigin levye. kadin onca zaman arabayi boyle kullanmis. gerisini sen dusun. arac da polo.
  • dionisis  (15.08.19 21:06:42 ~ 21:09:02)