[]

yurtdışına börek çörek vs çıkarabiliyor muyuz?

yurtdışına çıkarken gıda konusunda nasıl bir sınırlama var? amcam almanya'ya giderken salça vb şeyleri sokamamış hatta bir de ceza ödemiş. danimarka'ya girişte de benzer bir problemle karşılaşabilir miyiz, biz börek vb şeyler almayı düşünüyoruz.
 
ülkeden ülkeye degisir ama genel olarak süt ve süt ürünleri yasak. Ayrica et de kesinlikle kabul edilmiyor.

Börek sorun olmaz diye dusunuyorum. Bizimkiler lahmacun yaptirip, derin dondurucuya koyup getiriyorlar her seferinde :)
  • VIPCH  (15.08.19 15:10:25) 
Lahmacun, kek, börek, baklava, baharat, kuruyemiş, kurumeyve kimisini kabin bagajı ile getirdim. Kimse bir şey sormadı.

Edit: salça da getirdim.
  • reactionic  (15.08.19 15:12:11 ~ 15:16:09) 
biz de hollanda'ya sokamamıştık.

ülkeden ülkeye değişiyordur tahminim. hollanda bize (abimle gitmiştim) terörist muamelesi yapmıştı mesela. eldiven takıp çantalarımızı boşaltmışlardı, evde pişirip yanımıza koyduğumuz ufak tefek şeyler vardı da çöpe attırmışlardı pislik herifler. insanın onuru kırılıyor resmen. hala düşündükçe sinirim bozulur.

bir daha da kolay kolay schengen ülkesine gitmem zaten. eşim zorlarsa anca.

onun haricinde diğer ülkeler hiç öyle çanta arama işine vs. girmedi. ama belli olmuyor. aynı muameleye geçen başka bir arkadaşım arnavutluk'tan istanbul'a dönerken gördü. şans.
  • avianthem  (15.08.19 15:15:11) 
ingiltere'ye et ve sut urunu getirilemiyor. ha kangal kangal sucuk tasiyan arkadaslarim var ama ben bi sucuk getiricem diye burada oturum kartimi yakamam


  • try again fail again fail better  (15.08.19 15:48:14) 
Gümrük girişinde aramaya denk gelirseniz alırlar.

Götürdüm, soktum diyen arkadaşlar aramaya takılmayanlar.

Uçağa binmeden yapılan güvenlik kontrolünden bahsetmiyorum. Orası gümrükle ilgili bir şeye bakmaz. İndikten sonra bavulu alıp "nothing to declear" yazan yeşil kapıdan çıkışta kenara çekip bakıyorlar ya, orada arama yapılıp da içinde kıyma olan böreğe OK dendiğini hiç sanmıyorum.
  • burfak  (15.08.19 16:26:55) 
kokusundan olsa gerek benim sucuklu simitin kopekli polis yakaladi, komple detayli aramaya maruz kaldim. tsa gorevlilerini lafa tutup diger simit ve borekleri kacirdim :D
arada 1 kilo erik ve 3 simit borek cope gitti ama :-/

  • rm  (15.08.19 21:11:07) 
  • reshad the lionheart  (16.08.19 06:28:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.