[]

genel bir hukuk sorusu - aym kararı

www.yenicaggazetesi.com.tr

şu kararı arıyorum ama anayasa mahkemesinin internet sitesinde bulamıyorum.

bu haberi 26. dönem milletvekili ceyhun irgil'in twitter'ında görmüştüm. kendisi de tweet'inde ''Öncelikle AYM gerekçeli kararını açıklayacak'' demiş.

ne zamana açıklanır?

ortada bir karar yoksa bu haber nasıl yayıldı?

 
AYM kararları Resmi Gazete'de yayımlanır, henüz RG'de bu kararları ben de görmedim. Eskiden kararların gerekçesi olmasa bile sonuçlarını siteye koyuyorlardı; hatta Haşim Kılıç basın açıklamaları falan yapıyordu ama bu durum Anayasa'ya aykırı olduğu için nihayet son verdiler. Şimdi içeriden bilgi sızdırma şeklinde haberimiz oluyor, resmi bir açıklama gelmiyor. AYM genel kurulu toplanıp, görüşüp kararını veriyor ama karar daha sonra yayımlanıyor.

Kararları genelde en geç 1-1,5 ay içinde RG'de yayımlıyorlar. Karar verildiğinde zaten gerekçesi de hazır oluyor büyük ölçüde. Karara muhalif kalan üyelere varsa 10 gün de onların karşı oy gerekçelerini yazmaları bekleniyor. Bu olağanüstü hal KHK'lerinin kabulüne dair kanunlar çok uzun olduğu için biraz zaman alabilir tam karar metinlerinin hazırlanması. Hatta içimden bir ses hepsini ayrı bir mükerrer RG'de yayımlayacaklar diyor :)
  • wish i could find a way to disappear  (15.08.19 15:24:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.