[]

Düzenli olarak günde 250 squat yapmak + selülit

Ağırlıksız squattan bahsediyorum. Sorduğum kişiler bir etkisinin olmayacağını, sadece yeni selülit oluşumunu engelleyeceğini söyledi. Gerçekten böyle mi? Var olan selülitlerin yok olmasında hiç etkisi olmaz mı?
 
Bilimsel temeli var mı bilmiyorum ama selülit için bacakları fırça ile kuru bir şekilde fırçalamak öneriliyor.


  • playing star again  (14.08.19 23:55:26) 
Östrojen=Selülit, kadınların selülitten kaçışı imkansız bu tabiatları gereği meydana gelen bir durum. Spor yapmanın kan dolaşımını hızlandırıp dokulara daha çok oksijen taşıması nedeniyle "bir miktar" etkisi olur ama ona gelene kadar sigara-alkol tüketmemek, temiz beslenmek, yeterli su tüketmek daha etkili bir çözüm olabilir. Ha çözüm olabilir diyorum ama başta dediğim gibi kadınların bundan kaçışı yok. 250 tekrar squat yapmak, yani durmadan çömelip kalkmak eklemlere gereksiz bir stres yaşatmaya neden olabilir, günlük düzenli yürüyüşler bu anlamda daha iyi bir fikir olabilir.


  • angelus  (15.08.19 00:12:45) 
Valla duzenli beslenme, su icme ve yogun bisiklet/kardiyo ciddi oranda degistiriyor.


  • red g  (15.08.19 00:37:33) 
angelus +1

düzenli ve doğru beslenme ile çok faydası olur ama bilen birinden destek almak lazım. selülitten kurtulayım derken eklem hastalıkları ile uğraşma.
  • ergenpezeveng  (15.08.19 00:37:50) 
Ben onu bunu bilmem pilates beni baştan yaratti xd


  • üğpoıuy  (15.08.19 08:58:09) 
Bu arada kuruyken bacakları fırçalamak neeeğğ :(( nazi misiniz

Ben de her noktayı akrebe sokturtmak iyi gelir diye duymuştum ama kuruyken yaptirt
  • üğpoıuy  (15.08.19 09:13:46) 
www.youtube.com

Burada da bahsediliyor, bacaklari kuruyken fircalamak ise yariyor. Derinin altindaki kan dolasimini artirdigi icin.
Pilates yapmak, bisiklete binmek de ise yariyor bence.
  • chitosan  (15.08.19 10:25:22 ~ 10:25:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.