[]

Pizzagate olayı ne oldu en son?

Merhabalar

Bu olayda bir şeyler çıktı mı acaba sonuç olarak? Tam olarak ne oldu en son?


 
jeffrey epstein oldu.


  • inekadam  (14.08.19 22:20:36) 
Geçen gün ölen arkadaşla birlikte o olay tamamen kapandı sanırım.


  • angelus  (14.08.19 22:23:37) 
Reddit’ten banlandılardı sonra başka bir reddit klonuna geçtilerdi...

İddialar büyük bir pedofili zinciri ve bunların aralarında dönen muhabbetler, işaretler, imalar, şifreli konuşmalar üzerineydi. Bazı zenginlerin yine bir zengine ait özel adaya bu kişinin özel uçağıyla gidip gelmesinden, kayıp çocuklardan vs bahsediliyordu.

Böyle bir durumda bu kişiler hakkında devletin resmi kurumlarınca derin soruşturmaların yapılması gerekirdi ki sonuç alınsın. Fakat zan altında bırakılanlar zaten devlet otoritesinde yüksek insanlardı.

Ben somut sonuçlar göremedim.

Mea maxima culpa’daki gibi çok daha ortada olan olayların üzeri örtülürken pizzagate’in tam bir sonuca ulaşmaması normal gibi. Öte yandan politik olarak amerikadaki seçimleri etkilemeye yönelik de bir operasyondu galiba. Yani daha önce de ortaya çıkabilirdi veya sonra da ama iddialar seçimlere doğru tartışıldı.

Büyük ihtimal bu iddiaları ortaya atan kaynaklar da zan altında kalanların yakınındaydılar. Baya bir sosyal medya hesaplarının ekran görüntüleri, email konuşmaları, bir takım fotolar vs paylaşılmıştı.

Son noktada hoax’tır vs dir diye anaakım medya olayı kapatıyor ama bu tarz zenginlerin kapalı kapı ardında çok acayip işler döndürdüğü bir sır değil.

Mesela george bush bir programda secret society hakkında o kadar sır ki konuşamam diyor: youtu.be
  • marsargo  (14.08.19 23:01:50) 
fbi somut delil olmadığı için üstüne gidemedi sanırım..

bana da pizzagate fake gibi geliyor ama bu tür işlerin olduğuna kesinlikle inaniyorum..


~tamamen öznel yorumumdur.
  • lata  (15.08.19 00:06:02 ~ 00:06:45) 
Saçmasapan bir şeydi, Epstein olayıyla da gördük ki bunu yapan adamların öyle çok şifreli falan konuşmalara ihtiyacı yok, gayet malikanelerinde baya baya herkesin gözü önünde yıllarca bunu yapabiliyorlar. Kendilerini savunan avukat orduları ve arkalarını koruyup kollayan arkadaşları var, bokunu çıkarmazlarsa da kendilerine hiçbir şey olmuyor.


  • salihdt  (15.08.19 00:08:45) 
Tek hatırladığım bi ara twitter’da 700bin tweet sildirdiler haberi vardı. Cidden dönüp bakmıştım kendi attığım içinde pizzagate geçen tweete bulamamıştım


  • avatar is back  (15.08.19 01:02:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.