[]

tycoon oyun önerisi bekliyorum

Selam, işletmemi yukarıdan tanrısal bir elle yönetebileceğim (house flipper veya car mechanic sim gibi fpp oyunları sevmiyorum) bir tycoon oyun arıyorum. Eskiden TTD oynardım ama grafikleri artık çok yoruyor beni, eskidiğini kabullenmeliyim sanırım. Game Dev Tycoon oynadım, Smartphone Tycoon oynadım. Bu tarz önerilerinizi bekliyorum, işletmenin türü farketmez restoran olur, havalimanı olur, lunapark olur, teknoloji şirketi olur, belediye başkanlığı olur. Mobil oyunları sevmiyorum, pc olursa güzel olur. Gözüme tropico'yu kestirdim şimdilik. Önerilerinizi bekliyorum.
 
bu isin tanrisi railroad tycoon. ben eskisini yeniden kurup oynamistim seneler sonra tavsiye ederim. lunaparkli yeni cikan bir sey vardi ama adini bilmiyorum yeni derseniz de onu deneyin. beni sarmaz ama.


 • sparkle kiddle  (14.08.19 20:23:34) 
Planet coaster


 • brkylmz  (14.08.19 20:30:03) 
örnek verdiğin oyunlara pek benzemiyor ama şey var, theme hospital çakması two point hospital. çok müthiş bence.


 • evde liyakat kalmamis  (14.08.19 20:43:54) 
Havaalanı olarak simairport ve airportceo var. simairport daha detaylı, airportceo'nun grafikleri ve bir kaç dinamiği daha gerçekçi, ticari uçuş yapmadan benzin satarak bile para kazanabiliyorsunuz, sözleşme ile benzin işçi vs alıyorsunuz.

Tropico ülke yönetimi olduğu için ekonominin yanında siyasette mevcut.
Prison architect de türünde iddalı baya detaylı hapise yönetiyorsunuz.
Ne tarz sevdiğiniz de önemli.
Project hospital var
Marsa koloni kurmak isterseniz Surviving Mars.
Şarap üretmek isterseniz nispeten ufak bir oyun olan Terroir.
Frostpunk baya etkileyici bakmanızı tavsiye ederim. post apocalyptic bir yerde halkınızı soğuğa vs. karşı yönetmeniz gerekiyor.
 • fezagezgini  (14.08.19 20:48:01 ~ 20:51:23) 
Game Dev Tycoon'u tavsiye ederim. Arada boşluk olduğunda oynabilir.


 • put it in your appropriate place  (14.08.19 21:50:13) 
En keyif aldigim oyunlardan rollrcoaster tycoon serisinin yapimcisinin eskilerinden daha da iyi yaptigi planet coaster var, onu tavsiye ederim ben de


 • gibicibicis  (14.08.19 22:01:08) 
Simdi aklima geldi, zamaninda senelerce bekleyip beklendigi gibi olmayinca biraz hayal kirikligi yaratmisti ama the movies i hala ara ara acip oynarim, o da cok tavsiye.


 • gibicibicis  (14.08.19 22:07:09) 
Rollercoaster tycoon 2 kesinlikle. ne çok kusmuk temizlemiştim çocukken şu oyunda.


 • kendi helvasını kavuran zombi  (14.08.19 22:18:03) 
Tam tycoon değil de, bu oyunların allahı olan Capitalism 2'yi önermek isterim. Harvard Economy'de falan kullanılmışlığı var ve bazı üniversitelerde sınav yerine değerlendirmede vs. geçmiş sanırım.

En ufak detay bile var. Altın çıkarıp, bunu işleyip, kuyumcu açıp ürünlerinizi satabiliyorsunuz; ya da rakip bi madenden vs. bile alabiliyorsunuz.

Oto galeri açıp, araba distribütörlüğü yapabiliyorsunuz ama ben tüm production line'ı kendi şirketlerimde gerçekleştiriyordum.

Sadece bunlar değil tabii, borsaya da girebiliyorsunuz; aracılık da yapabiliyorsunuz vs. mükemmel.


__________________

Yeni tycoon'lardan beni pek saran olmadı maalesef eski güzellikleri yok.

Ama Factorio veya Satisfactory'i önerebilirim benzer bir genre olarak.
 • aguen  (14.08.19 23:09:11) 
Tam tycoon sayılmaz ama casino.inc de bence o ayarda bir oyun. Ayrıca çokta eğlenceli.


 • bigcaptain  (15.08.19 09:22:25) 
Biraz eski ama bence muhteşem bir klasiktir.

(bkz: railroad tycoon 2)
 • rosencruz  (15.08.19 17:03:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.