[]

flash belleğin (usb) virüslü olup olmadığını nasıl anlarım?

selamlar, bu sabah çok acil bir şekilde çıktı almam gerekiyordu ve ilk gördüğüm yerden flash belleğimle çıktı aldım. daha almadan güvenilir bir mekan olmadığını anladım lakin başka şansım da yoktu.

bilgisayarımı tez yazmak için kullanıyorum ve flas belleğimde de önemli bazı makaleler vardı. kendisinin virüs içerip içermediğini bilgisayarıma bulaştırmadan nasıl anlayabilirim? var mı bir yolu?

diyelim ki virüs içeriyor. içindeki kaynakları başka bir bilgisayarda yeni bir usb'ye aktarıp kullanırsam bu dosyalar da riskli midir?
teşekkürler.

 
usb disk security ile taratın


  • lancelot du lac  (14.08.19 19:05:55) 
@lancelot du lac; bu işlemi kendi bilgisayarımdan yapabilir miyim? program mı indirmem gerekiyor? bilginiz varsa detaylı anlatabilir misiniz.


  • 1286  (14.08.19 19:08:07) 
burdan indirebilirsiniz. basit bir program. türkçe zaten. kurunca belleği takıp usb tara deyin o hallediyor.

www.gezginler.net
  • lancelot du lac  (14.08.19 19:14:12) 
USB'yi bilgisayara bağlamadan önce otomatik kullan'ı kapatın, takınca kendiliğinden açılmasın. (Ayarlar > cihazlar > otomatik kullan) Sonra yukarıda önerilen programla tararsınız.


  • kobuzchu kiz  (14.08.19 19:30:04) 
macbook u olan bi arkadasin bilgisayarina takip virus varsa icinden temizlesin


  • seljax  (14.08.19 19:39:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.