Yoldan kamyon gecince sallanan daire

Oldukça eski bir apartıman. Daire yola bakan tarafta bile olmamasına rağmen
Arada otobüs ya da kamyon gecince titreşim hissediliyor.
Yıkılır mı bu bina?

bizim eski ev öyleydi, sonra bi 5.9luk deprem oldu ama bana mısın demedi. baya da artcisi falan oldu hatta 4 kusur.

  • mehmed resad  (14.08.19 17:31:44)
ben bu işin okulunu okudum ama çok da bilmiyorum.

Hatırladığım kadarıyla depremin sallantıyla değil ivme çakışmasıyla alakası vardı. (yanlış olma ihtimali çok yüksek, en son bana şantiyede bu kolonu kaydıralım mı diye sordular kaydırın abi ondan problem olmaz dedim üstündeki toprak çöktü.)

benim oyum: Yıkılmazdan yana.
  • mete kudur  (14.08.19 18:25:36)
Bizim alt dairedeki velet kosunca bile ev sallaniyor ameke.

  • rusd  (14.08.19 19:07:34)