[]

Yunanca öğrenmek istiyorum

Merhabalar, grammer değil de günlük kullanılacak kadar nasıl öğrenebilirim. Duolingo ingilizceden çevirerek öğretiyor. Bildiğiniz uygulama var mı Türkçe-yunanca olan?
 
Biraz gramer ogrenmeden gunluk kullanacak kadar ogrenemezsin ki? Gramere illaki ihtiyacin var zira yunanca cok zor bir dil. Ben 1 yil ders aldim, gramerin g’sine mufredatta anca geldik ve ilerlemek hic kolay olmuyor.

Turkiyede yasayan yunanlar var ozel ders alabilirsin?
  • bradshaw  (14.08.19 17:29:42) 
@bradshaw özel ders alamam evde kendimce birazcık öğrenmek istiyorum. Küçük bir şehirdeyim bir de kurs yok muhtemelen.


  • coca cola  (14.08.19 18:15:40) 
internette cok kaynak var ama ingilizce olmadan nasil olacak cok emin degilim.


  • hot potato  (14.08.19 18:27:39) 
en başta alfabeyi ezberle.

Okumayı öğrenince basit hikayeler okumayı denersin. Anlamasan da okumayı öğrendikten sonra yazmayı da otomatik öğreneceksin.

Okuma yazma hızlanmadan gramere dalman zor. Sıkıcı çünkü hem anlamıyorsun hem okuyamıyorsun...

Sonra yunanca forumlarda takıl.
Zamanla yunan arkadaş edinirsin.
Dizi film vs izlersin.
Şarkı sözü okuyup dinlersin

Bir iki ay bir yunan arkadaşla alfabe, günlük selam, soru sorma cevap verme çalışmıştık. Sonra gidip gelmek zor geldi vazgeçtim.

youtu.be
  • marsargo  (14.08.19 22:16:24) 
bir noktaya kadar bu arkadaşın videoları ile ilerlemiştim ben:
www.youtube.com

  • barbarella  (16.08.19 21:18:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.