[]

Atm neden böyle yaptı?

Merhaba ziraat bankasinin bir ilcedeki tek atmsine 200 tl falan çekmek için gittim. Sifre girdim, vadesiz hesabı seçtim, cat diye bana 6970 tl verdi. Hiçbir şekilde rakamlara basmadim bile eminim.
Bakiyorum sitesinden, günlük para çekme limit 1500 tymis aslinda ama bana neden bu miktarı vermiş olabilir? Bakiye 11040ti, 4070 kalmış. Tamamını da vermedi, kalan bakiye de anlamsız.
Aradim supheli işlem olarak degerlendirilirse diye, o zaman da sifremi tuslamami istediler, kapattim.
Geri de yatiramiyorum, is bankasinda mis gibi para yatir tusu oluyordu. Bunda odemeler tusu var, oradan da olmuyor. Tek atm bu olduğu için sifre de degistirmek istemiyorum buradan. Ne yapsam? Ne olmuş anlayan var mı? Teşekkürler.

 
makine arızasıdır, bilgisayar neticede:

www.youtube.com
  • night train  (13.08.19 21:49:47) 
Ziraat bankası emekli maaşlarını veriyor ne kadar olursa olsun limit olmadan.

Sizinki muhtemelen değildir ama emekli kartlarında 1500 tl limiti yok.
  • ihanet kac kisilik  (13.08.19 22:15:03) 
Ziraat Atmleri garip. Daha önce "100tl" çekmek istediğimizde 40tl verdiği, sonra 60tl isteyince yine sanırım 40tl verdiği olmuştu :D Kafasına göre "bu kadar yeter" diyordu bize de.


  • nhk ni youkosu  (13.08.19 22:57:18) 
aynısı başıma geldi. babam başkasının kartını verip atıyorum 1000 lira çekmemi istedi. sıram geldi atm'ye geçtim tutar falan girmeden elime hesaptaki tüm parayı verdi. aynı senin gibi geri de yatıramadım çok saçma bir olaydı. yoksa ben kendi bilincimle kullanmam ziraat falan. :')


  • arakaali  (14.08.19 00:28:09) 
Aynısı benim başıma da geldi. O ara ekranda bir yer var, ona basarsanız tutar seçiliyor. Yok vadesiten çekeceğim diye seçerseniz komple ne var ne yok elinize sayıyor. Ama dikkat edin belki limit üstü çekim yaptığınız için komisyon kesmiş olabilir. Benden almıştı :(


  • balik kraker  (14.08.19 00:29:34) 
ziraat'in vardir boyle gereksiz huylari. arkadaslarin bahsettigi gibi hesaptaki butun parayi veriyor. sanirim atm'nin elinde o kadar vardi ondan verdi 6970.


  • tanaka  (14.08.19 05:40:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.