[]

Avukat arkadaşlar. Borçlar kanunu hk. Basit bir soru.

Arkadaşımın Yengesinin babası vefat ediyor ve kredi borçları var. Bunun üzerine bankadan borçlar ile ilgili yazı geliyor. Arkadaşımın Yengesi engelli ve asgari ücretle çalışan birisi maaşının dörtte birine el koyuluyor. Diğer kardeşler çalışmıyor ve herhangi bir şekilde ödeme yapmıyorlar.

Sorum şu; Borcu sadece çalışan kardeş mi ödemekle yükümlü yoksa borç kardeşler arasında paylaştırılabilir mi?/ paylaştırılmalı mı?


 
neden reddi miras yapmamışlar? merakımdan soruyorum. adamın geliri yoksa borcu nasıl paylaştırabilirsiniz ayrıca?


  • benaslinda  (13.08.19 21:05:22) 
Yani bilemiyorum. Geliri yoksa borcu nasıl paylaştırabilir ben bilemem ama hukuk ne derse o olur diye biliyorum.

Hukukun hükümleri bu şekilde verilebiliyorsa (tabii ki kimseyi mağdur etmeden verilecektir) bu şekilde olmalı.
  • aksach  (13.08.19 21:12:33) 
Olumden belirli bir sure icinde reddi miras yapmalari gerekiyordu. Boylece maasdsn kesinti yapilamaz.


  • oscar  (13.08.19 21:27:03) 
Bu süre geçmiş. Devam eden süreçte ne yol izlenebilir?


  • aksach  (13.08.19 21:35:52) 
Kredi kullanılırken hayat sigortası yapılmamış mı araştırın


  • karabela  (13.08.19 21:38:15) 
@karabela yapılmamış.


  • aksach  (13.08.19 21:44:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.