[]

Mourinho’nun söylediklerini özetleyecek biri yok mu? (İngilizce)

Bana müthiş bir bayram hediyesi olur.

youtu.be


 
abi 14 dakika ya. hangi dakikalar arasi oldugunu soyle de oyle cevireyim bari.


  • sparkle kiddle  (12.08.19 19:06:23) 
@sparkle kiddle Abi elbette hepsini değil. Sadece Mourinho'nun söyledikleri:

3:55-5:15
6:05-6:45
10:08 ve sonrası
  • asaf  (12.08.19 19:19:19) 
3:55-5:15
benim için taktiksel bir sistem ve oyunun prensipleri olması ve en kesin olması gereken şey (bir örnek veriyor) kompakt oyun. ve oyuna baktığımızda 6 lı blok ve 4 lü diğerlerini görüyoruz. Abraham Barclays Pedro vs hepsi duruyor. Baktığımızda günümüzün iyi takımları yüksek blok yüksek agresiflik yüksek atak yada düşük (için bunların tamamı) yani oyun prensibi bir sistem değil, tek prensibin kompakt oynamak. Dolayısıyla Chelsea United'a karşı topu koruyamadı ve counter atak için fırsat bulamadı.

(Sanırım 4-0 lık mağlubiyet sonrası herhalde tamamını izlemedim.) Exp de yazılmış evet düşündüğüm gibi.

6:05-6:45
böldüğüm için özür dilerim bir diğer prensip: bütün manager lar farklı düşünüyor ama topa sahip olduğunuzda topu kaybettiğinizi tahmin etmiyoruz. top bizde evet 11 kişi atak organizasyonu planlıyoruz evet topla oynuyoruz herkesin katılım göstereceği (takımı kastederek) ama topu kaybettiğinizi tahmin etmiyoruz. (Newcast. üzerinden ek bir örnek verdi maçtan haberim yok sanırım rakip alanda bir top kaybetmişler benzer bir örnek yine) Yani demek istediğim oyununuzun prensipleri olmalı ve onu sezon boyunca geliştirmeye çalışmalısınız.

10:08 ve sonrası
Benim için puan vs değil en önemli temel prensipler ki Atletico Madrid harika sonuçlar aldı, harika oyun vs vs ama topu kaybettiklerinde kompakt blok oyuna dönüyorlar.

12:30'a kadar geldim fakat sıkıldım. Caption açıp kalanına bakabilirsin. Oyunla ilgili çok teknik şeyler de anlatıyor basit bir dille. Ama ilgimi çekmediğinden burada bırakıyorum.
  • baldan kaymak  (12.08.19 19:56:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.