ford focus mk2 nasil bilirdiniz?

mk3 turbo dizel mondeo fazla sorun cikarmaya basladi: enjektorler birkac ayda bir bozuluyordu simdi sanzimanin pekmezi akmaya basladi. daha sorunsuz araba bakiyorum da bu focuslar nasil?

soyle 2009 civari dizelleri nispeten ucuz ama dizelin yakit tasarrufundan cok daha fazlasini servislere enjektorler yuzunden verdim yine sorun ciksin istemiyorum :)

servisten uzak kalmak istiyorsanız auris ve corolla'nın dizel versiyonlarına bakabilirsiniz. Aynı araçlar lpg ile de çok yaygın kullanılıyor. Hem focus'tan daha yeni model bir arabaya binmiş olursunuz.

  • hvala  (12.08.19 16:59:24)
8 yıldır benzinli mk2.5 kullanıyorum. Bir kez aks başı garantiden değişti, kronik sorun olduğunu söylediler. İki kez yakıt pompası değiştirdim, yine sorunlu bir parçaymış, çabuk bozuluyormuş. Yakın zamanda alternatörün ömrünün dolduğunu öğrendim, onu değiştirdim. Bir kez de motora su teması sonucu gaz kelebeği potansiyometresi değişti, benim hatamdı ama garanti karşıladı. Akü, yağ bakımı, lastik değişimi gibi her araçta çıkan masraflar dışında 8 yılda çıkardığı masraf toplamı 2000tl civarıdır. Bu sebeple bence sorunsuz bir araç denilebilir.

Yol tutuşu ve güvenlik açısından sınıfının ve zamanının en iyisiydi. Tek şikayetçi oldugum konu ses yalıtımı, kötü asfaltta yol sesi rahatsız edebiliyor.

Tüm bunları düşününce benzinlisini iyi biliriz diyorum. :)
  • md11  (12.08.19 17:13:52)