[]

Acilde kuduz aşısı yaparlar mı ?

Akşam üzeri kedi tarafından tırmalandım. Ufak bir sıyrık, kan bile gelmedi ama içim fena huzursuz oldu. Acile çok yakın oturuyorum, gitsem bir şey yaparlar mı?

Güncelleme: Acili aradım, "kuduz aşısı yapılıypr evet" denildi. Gidiyorum, bana şans dileyin.

(arefe gününde şu başıma gelenlere bakın)

 
Her hastane kuduz aşısı yapmaz, yapana gitmen lazım.


  • angelus  (10.08.19 21:16:33) 
İnternette araştırdım sanırım bizim hastanede oluyormuş. Ama hastaneler bayram sonuna kadar kapalı, acile gitsem olmaz mı?


  • Avoiding The Puddle  (10.08.19 21:20:26) 
Kuduz aşısı yapıyorlarsa acilde de yaparlar ama kedi tırmalamasıyla kuduz bulaşmaz ısırması lazım salya yoluyla geçiyor ama için rahat edecekse git tabii aşı yaparlar.


  • angelus  (10.08.19 21:24:36) 
bir şey yapmazlar, acil intaniyeye sevkederler. kuduz aşısını intaniye yapar.


  • tururo  (10.08.19 21:24:41) 
arkadaşımı sokak köpeği ısırmıştı acilde kuduz aşısı yapıldı.


  • damla sakızlı dondurma  (10.08.19 21:26:37) 
kuduz asisi her hastanede olmuyor, senin hastanende varmis madem git

asi karnesi verecekler, ilk gun tetaNoz ve kuduz asisi yapiyorlar, sonra 3-4 tane da kuduz asisi oluyorsun bir kac gun aralikla

gecmis olsun
  • exlibris  (10.08.19 22:11:10) 
Oldum arkadaşlar sağ olun. Acil ana baba günüydü arefe olmasına rağmen ama içeride 6dk. bile kalmadım. Hem kuduz hem tetanoz.

4 gün sonra tekrar gideceğim 2. doz için.
  • Avoiding The Puddle  (10.08.19 22:44:27) 
Ekonomik kedi besleyeyim derken daha pahalı ürünü harcamış oldun XD kısmet. Geçmiş olsun


  • glamdr1ng  (11.08.19 00:48:09) 
merhaba. kuduz sadece kanamayla bulaşır. kanamadıysa kuduz olmazsınız. ayrıca tırmıktan değil, tükürükten bulaşır. hayvanın tam o esnada patisini yalamış olup da patisinde sizi tırmalarken kanınıza girmeye yetişecek kadar kuduz mikrobu olması ihtimali gerçekçi olamayacak kadar düşüktür.


  • bir garip melek  (11.08.19 12:18:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.