Çocukken hayal edilen tanrı şekli

Niye herkes cocukken sacma sapan seylere tanri demis? Paranin arkasindaki mevlana resmi, minare, bulut, eti puf, buyuk a harfi, ak sakalli adam...
Ben niye boyle hayal etmedim hic? Benim hayalimde gorunmez bir varlikti tanri. Ruh gibi iste. Bu neyin gostergesi? Hayal gucum mu kit? Sorunlu olacagim daha o gunden mi belliymis? :/

eksisozluk.com

bende minareleri tanrı sanardım :)

  • pazarlamacı  (10.08.19 10:46:00)
Duz adammissin iste.

  • all girls dream  (10.08.19 10:56:12)
Hayal gücünüz kıt değil, tam tersi. Soyut bir varlığı soyut hayal etmişsiniz. Yaşınızdan ileride bir beceri.

  • dilemma of subscribtionability  (10.08.19 10:57:37)
ben beyaz kiyafetli ve bagdas kurup oturmus sekilde hayal ederdim, boyle beyaz entari icinde ve evet paranin arkasindaki mevlanaya benzer bir sekilde

  • exlibris  (10.08.19 11:41:08)
Ezan sesini allahın sanıyordum ben. Bulutları da Allah sanmak normal çünkü bize hep yukarıda dediler :)
Şimdi ise tanrı nedir bilmiyorum. Belki zaman, belki evren, belki de tanrı hiçliktir.

  • Kediyi üzdün  (10.08.19 12:16:47)
(bkz: #73307425)

  • false pretension  (10.08.19 12:24:15)
@false

Adamda nur olsa tmm dicem de o da yok ki? :D
  • dont eat me  (10.08.19 12:33:41)
Ben mavi renkli sivri ve dik kulaklı gözbebekleri olmayan ve sivri dişli bir yaratık olarak hayal ederdim.

  • Tears of Devil  (10.08.19 12:35:53)
Gri renkli dumandan olusan dev boyutta bir erkek insan formundaydi Allah benim zihnimde.
Hatta hala tanri diyince gozumde ayni sey canlaniyor.

  • stavro  (10.08.19 12:50:11)
küçükken nuru nerden bilecem :D çocukluk işte öyle sanıyordum :)

  • false pretension  (10.08.19 12:52:59)