Easyjet kabin bagajı

Kilo sınırı yokmuş ama belli boyutlara uyması gerekiyormuş. Bir de ikinci bir çantaya izin yok sanırım, e benim kol çantam ne olacak?
Boyutlara uygun bi kabin boy valiz kullanabilir miyim yoksa illa sırt çantası mı olmalı? Çanta olmalıysa mesela decathlon 30 veya 40 lt sırt çantaları uyar mı kurallara?
Hiç anlamadım bunların dertleri ne,bilale anlatır gibi lütfen.

Not: daha önce hiç rynair easyjet vs kullanmadım cahilliğime verin.

70 lt lik sırt cantamla ryan air'de ve easy jette yolculuk yaptim.

  • proteus  (10.08.19 02:09:39)
eksiup.com

Havalimaninda bu standlari goreceksiniz. Eger valizinizi buna koydugunuzda taşmıyorsa sorun yoktur. Bu olculer de sirketin web sayfasinda mevcut. Kol cantanizi da yaniniza alip kucaginiza koyabilirsiniz. Canta kutu poset artik ne ise onemli olan sitede belirtilen olculerde olmasi. 30,40lt decatlonlarda sikinti olmaz. Ama 70 ltlik dolu bir sirt cantasiyla ucaga binebilmeniz cok zor.
  • hepbiarayisicinde  (10.08.19 09:43:40)
proteus gibi 70lt'lik cantalarla veya dagci cantalariyla ryan air'de elini kolunu sallaya sallaya gecenler varken kabin bagaji kutunun biraz disina tastigi icin kilo basi para odeyenleri gordum. genelde anladigim kadariyla sirt cantalarina sikinti cikarmiyorlar. kol cantasini da problem etmeyebiliyorlar ama ben olsam riske atmaz onu da sirt cantama koyardim.

  • in vino veritas  (10.08.19 10:07:07)