Apple fanboylar

Oncelikle eşli duyurum icin

www.eksiduyuru.com

Bir tane yan sanayi batarya aldım. Berbat bir şey. Hem dandik hem de bir kablosu kısa olmuyor. Geri vericem. Bir de batarya orijinal olsun istiyorum. Ama servise gindermedim hiç. Apple ürünlerini nereye gönderiyoruz servis için? Bir yer bulamadım. Ben kasayı açtığım için yapmayız bunu diyebilirler mi? Garanti kapsamında değil ücretli yaptırıcam. Bir de batarya için format atmazlar değil mi? Çok önemli şeyler var içinde.

batarya değişiminden sonra apple türkiye ürünü resetler, o yüzden çok önemli şeylerinizi yedeklemeniz gerekir

  • vladimirdökümov  (09.08.19 13:21:57)
Yapma be :( o zaman yan sanayi alıp kendim yapıcam daha sonra yedekledikten sonra göndericem. Nereye göndermem gerek?

Eski duyurudaki bataryalardan birini alsam olur mu? Trenyoldan gomax marka aldım bir tane batarya kablosu bilgisayara yetişmiyor bile. Apple ayrı kendisi satmiyor değil mu?
  • tute  (09.08.19 13:25:04)
  • vladimirdökümov  (09.08.19 13:31:44)
Pek servisle isim olmuyordu. Apple Nerede yapıyor bunu? Apple store sadece istanbulda var. Anlaşmalı yerlere mi yaptırıyor. Sitede oraya yönlendirdi. Güvenilir midir

  • tute  (09.08.19 13:58:51)
Servisler için buraya seri numaranı girerek çevrendeki servisleri görebilirsin. İlla Apple Store'a götürmene gerek yok. getsupport.apple.com

Eski Apple çalışanıyım. Cihazı açtığın için yüksek ihtimalle "yetkisiz müdahele" diyip tamir etmeyecekler yahut batarya ücretinden daha fazla ücret de isteyebilirler. Cihazı açtığını sakın söyleme. Eğer tamir edemeyiz filan derlerse haber et bana, belki birkaç ekstra opsiyon önerebilirim.

Fiyatlandırma için buraya bakabilirsin: support.apple.com

Format her türlü atılır, yedek kesinlikle alman lazım.
  • alliswell  (09.08.19 15:22:39)
Bunu öğrendigim çok iyi oldu. Su teması olduğu için batarya şişti. Açtım merak edip. Üstelik bataryayi biraz tahrip ettim. O yüzden söylemesem de anlarlar açtığımı.Yetkisiz müdahale durumunda hic mi bakmiyorlqr?ya da ucreti ne kadar artabilir. 869 diyor batarya icin. 2 katina cikar mi?

Yedekleme için sahte batarya alıp Yedekleyip göndermem gerek. Apple kendisi orijinal batarya satmiyor mu? Kolaymış takması ama orijinal bulamadım
  • tute  (09.08.19 15:52:57)