bayram tatili icin istanbul'u kara yoluyla terk edecekler

hangi gun ve hangi saatte yola cikmayi planliyorsunuz? bolu istikametine gidecegiz ama trafik adapazari'na kadar berbat oluyor bayram yogunlugunda. o kisacik yolu 5-6 saatte gittigimi bilirim. ne zaman yola ciksak karar veremedik o yuzden. ne yapmak mantikli olur bekleyip cumartesi mi cikmali? herkes bekler de cumartesi cikarsa cuma degil cumartesi trafik olur gibi geliyor kararsiz kaldim.

Cuma sabah 8 gibi veya pazar günü öğleden sonra. Arası tam rezalet oluyor, saatlerce trafikte bekleyeceğime biraz geç giderim daha iyi.

  • roket adam  (08.08.19 20:36:45)
Yandex in istatiksel verileri vardı bu konuda. Ona bakabilirsiniz.

Biz cumartesi sabah, ido ile bursaya geçerek trafikten kaçacağız.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (08.08.19 22:36:15)
3 hafta önce normal bir cuma günü bile sapanca taraflarında 1 saat trafikte kaldım. istanbul cehenneminden çıkmak da zor girmek de...
cmt. sabaha karşı 4-5 gibi denenebilir belki?

  • merhum  (09.08.19 08:18:52)
@merhum (bu nick de urkutuyor insani), o trafige biz de maruz kaldik, otobanda calisma varmis 09.08'e kadar o yolun kisacik bir bolumunu d-100'e yonlendirmisler, 3-4 saat bekledik biz de orada. ama bugun itibariyla bitecekti calisma, bayram hazirligi yapiyorlarmis. sagolsunlar bayram trafigine prova yaptirdilar.

  • in vino veritas  (09.08.19 08:39:39)