Dyson Süpürge Seçimi

bu iki süpürge arasında ne fark var ? birinde bir başlık eksik ,başlık eksiği olan ürün 1.000 lira ucuz . 1 başlık 1.000 lira mı ? eksik olan başlığın ismi "Dolaşmayan Türbin Aparatı " bu aparat ne işe yarıyor ? nerede kullanılıyor ? olmasa halılar temizlenmiyor mu ? bu başlık hariç bu iki makinanın bir farkı yok mu ? en yeni modeller bunlar mı ?

www.dyson.com.tr

ucuz olan eski model. pahalisi yeni versiyon, galiba daha guclu cunku aletin motor kismini buyutmusler gibi.

  • cooperr  (08.08.19 18:21:09)
Zaten en cok kullanilan kafa o hocam. Esprisi o.

  • brkylmz  (08.08.19 18:38:24)
cinetic olan filtresiz o yüzden pahalı. ve dünya üzerinde tek filtresiz süpürge sanırım

  • perloneth  (08.08.19 19:46:40)
philips 'in 1500 liralık marthon modellerini kullanan var mı ? evde halı kullanmıyoruz,ileride kullanır mıyız bilmiyorum . hangisi mantıklı olur ?

  • 50promil  (08.08.19 19:55:19)
biz internetten dyson aldık. 10 gün kullandık. sonra komşunun philips marathon'ununu denedik. dyson iade edildi. philips fc9928 aldık.

benim ev tozu alerjim var. 10 günlük süreye bakınca philips bu konuda daha iyi geldi bana. halıda da gayet başarılı.
  • lancelot du lac  (08.08.19 21:42:30)
Bir yıl içinde teleskopik sap kırılıyor, parça garanti dışı, aldığın parça da dandik o da kırılıyor deniliyor hatta ekşi'de konusu da var.

  • 50promil  (09.08.19 01:14:02)
Big ball parke için var. Ben hanıma aldım rusyadan 2500-2600 tl ye gelmişti. Tr de muadilleri 3000 küsürler. O bile pahalı bizim ülkede.

Big ball multifloor 2 de önermişlerdi parke için o da aynı fiyat.
  • ihanet kac kisilik  (09.08.19 10:01:45)
evde philips marathon var, modeli aklımda değil. Evdeki halılar çok tüy bırakıyor, 5-10dk içinde haznesindeki çıkıntılı kısım etrafında tüy yumakları oluşuyor ve çekişi düşüyor.

Filtresini de devamlı temizlemek zorunda kalıyorsun, aman çöp torbasından kurtuldum derken daha büyük zahmeti var.
  • kimlanbu  (09.08.19 14:08:20)
@50promil

geçen sene eylül'de aldık kırılma dökülme yok. kaldı ki sap 70-80 tl arasındaymış. dyson'la aradaki farka (1600 tl fark var) yaklaşık 20 sap alınıyor. yılda bir kırılsa 20 yıl yapar.

performans olarak bir fark görmedik biz. toz toplamada ise philips daha iyi geldi benim alerjime.
  • lancelot du lac  (09.08.19 17:54:53)