Çeyrek mi yarım mı

Yakın arkadaşım evleniyor. Ama evlendiği kişi benden tiksiniyor. Aramızı açıyor günden güne. Bu benim için sorun değil. Yapacak bir şey yok yani. Ne yapayım? Bir suçum yok çünkü.

Şimdi ben çeyrek mi alayım yarım mı? Yani yarım için param var ama ben külçe de taksam, at da taksam, ayıplayacak o kişi bir şekilde. E her geçen gün aramın açıldığı, ufak ufak tavır koyan, her fırsatta yalan söyleyen birine yarım almak da içimden gelmiyor. Zaten bu garip organizasyon için bir hayli para da harcadım. Tarihlerin abukluğu yol paralarını aşırı arttırdı. Birden fazla yerde düğüne katılmak falan da üstüne geldi. Siz olsanız ne yapardınız?

çeyrek.
yarım artık aileye filan takılır

  • blacksky  (08.08.19 14:08:31)
Çeyrek.

  • elitoangelito  (08.08.19 14:08:58)
çeyrek takıp geçerdim.

  • evde liyakat kalmamis  (08.08.19 14:11:23)
Yeteri kadar yakın olsaydı aranızın açılmasına fırsat vermezdiniz. Çeyrek diyorum.

  • fezagezgini  (08.08.19 14:11:58)
Ne kadar yakın arkadaşın?

  • noluyo yaa  (08.08.19 14:12:19)
Çeyrek. Gramı bile düşünürüm.

  • kablelvuku  (08.08.19 14:12:29)
@noluyo yaa

Çocukluk arkadaşım. Evleneceği kişiye kadar çok da iyiydik. Ama böyle oldu.

@fezagezgini

Ben ne diyeyim koca insana? Evleneceği kişiyle ilgili olumsuz konuşmadım. Hep iyi davrandım. Art niyetli yaklaşmadım. Ama günün sonunda bu hale getirdi. Sadece bana karşı değil bir arkadaşımız daha var yakın. Ondan da uzaklaştırıyor. Ama bana karşı biraz daha şiddetli. Biraz dominant ve ben ne dersem o olacak karakterinde bir insan. Ondandır belki, bilemiyorum.
  • windowsguvenlikduvari  (08.08.19 14:15:27)
sanki sen bu soruyu sordun yakın bir zamanda. ya başkası sordu.

sevdiğim bir arkadaşımla, bana zamanında ağır laflar eden ve beni çok üzen, bir türlü affedemediğim sevgilisi evlendiler. düğün davetiyesi gönderdi arkadaşım. gitmemeyi düşündüm kıza hala gıcık olduğum için ama arkadaşımın da yanında olmak istedim. ve düğüne gidip hiçbir şey takmamaya karar verdim. öyle de yaptım. valla ayıp mayıp. ne yapayım. o kadar üzülmüştüm zamanında kız yüzünden. para vermek içimden gelmedi.

kız düğünde bana karşı çok minnoştu bu arada. muhtemelen sizde de öyle olacak. düğünlerine gelmişsin, ne demek sana yüz vermemek, senden tiksinmek.

bence bir şey takma. baktın ki düğün sonrasında arkadaşının eşi hala sana karşı uyuz, sadece arkadaşına özel bir hediye alırsın. baktın aranız düzeliyor gibi, o zaman bir çeyrek ya da yarım ne içinden geliyorsa alır götürürsün.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (08.08.19 14:30:04)
gram tak geç.

  • brkylmz  (08.08.19 14:37:03)
#kazdagininustualtindandegerlidir

Hiçbir şey takma+1
  • beetlejuice  (08.08.19 14:47:01)
Gram bile düşündürücü.
Evlendikten bir süre sonra fotoğraftan tamamen silineceksin.
Dostun değilim ama yine de acı söyledim.
  • wrench  (08.08.19 14:48:05)
yakın arkadaşımdan sonrasını okumadım, cevap çeyrek.

  • güneyli çocuk  (08.08.19 14:49:37)
gerçekten yakın arkadaşsa çeyrek olmaz. gerçekten yakın arkadaş olsanız da böyle bir hikaye olmaz gerçi.
tak o zaman çeyreği gitsin

  • cay koy geliyorum  (08.08.19 14:51:56 ~ 14:52:07)
ceyrek gibi yuvarlak gramlar var, gram al tak, taki sirasinda mikroskopla onu mu inceleyecek,

gram yeterli
  • exlibris  (08.08.19 15:03:18)
Çeyrek parasını takın.

  • aynabugusu  (08.08.19 15:23:04)
Ekonomik olarak zordaysan hicbir sey takmadan git.
Ama seni zorlamayacaksa ceyrek.

  • chitosan  (08.08.19 15:31:34)
çöpe atacak çok paran varsa çeyrek, az paran varsa gram.
yok arkadaş ben hesabımı kitabımı bilirim dersen bir şey takma, neticede evlendikten hemen sonra olmasa da çok kısa bir süre içinde arkadaşlığınız tamamen bitecek.

  • dadasalon  (08.08.19 17:23:34)
Evlendikten sonra görüşmeyecekseniz gram yoksa çeyrek

  • cudananin laneti  (08.08.19 23:14:06)
Gram iyidir.

Yuvarlak olanından takın.
  • msb  (09.08.19 01:24:43)