ev almak vs tır almak

450k lira.
ev de alabiliyoruz tır da alabiliyoruz.
tır alsak aylık 7.5-10k gibi bir para bırakıyor en kötü. - masraflar, olası sorunlar için ayrılacak para falan dahil -
ya alıp babama vereceğim o kullanacak bu durumda gelir daha da artacak ya da başkasına vereceğim o çalıştıracak.
450k ile alabileceğim ev ile ayda 7-10k verip ev arasında uçurum var neredeyse.
ne yapsak dersiniz? bir hata var mı bu hesapta?

Tırın fiyatı her yıl artıyor mu?

  • rubisko  (07.08.19 22:02:00)
Babaniz tirci ise isden anliyor ise mantikli olabilir.

  • oscar  (07.08.19 22:03:25)
Tır o kadar bırakmaz. Bırakmaması lazım.

  • Tears of Devil  (07.08.19 22:19:17)
franchisingi kaç para bilmiyorum ama şu ucuz döner satan adamların dükkanından açmak karlı gibi, hep sıra oluyor valla :)

www.eksiduyuru.com

ya da taksi plaka al o daha temiz, oturmuş. elini sürmeden kiranı alabiliyorsun aracılar sayesinde.
  • prizmatik  (07.08.19 22:23:35 ~ 22:50:19)
bu hesaba göre iş kuranların çoğu genelde batırıyor. ama sizin avantajınız tır olması. baktınız olmuyor satarsınız. çok az bi zararınız olur. burada yabancıdan ziyade babanıza güveniyorsanız işi yapar derseniz tır alınca para kazanıp ev alabilirsiniz. ama o işi yapacak gibi gelmiyorsa ev de bir ihtiyaçsa ev almak daha mantıklı.

  • ergenpezeveng  (07.08.19 22:25:33)
bu konu konuşulmultu daha önce. bende araştırmıştım. şoföre para verilmeyecekse kazanç sağlar. ama bahsedilen rakamları bırakacağını sanmıyorum. arıza, lastik değişim vb pek çok gider kalemi var.

  • scudman1  (07.08.19 22:31:31)
Su zamanda girdilik yapan adamlar.is.olmadig8 için başka.isler yapıyor tira is bulabilecek. Misin

  • seyyar satıcı  (08.08.19 00:14:28)
Tircilik

  • seyyar satıcı  (08.08.19 00:14:48)
tır alıp içinde yaşarım.

  • yeahbutso  (08.08.19 01:48:03)
Ticaret yapmak varken ev nedir Allah aşkına?

  • etna  (08.08.19 08:27:37)
tırcılık + youtuberlik. uzun yol hikayeleri ilgi çekebiliyor.

  • surprise  (08.08.19 10:50:03)