Flashback görmek

Son zamanlarda sık sık başıma gelen durumdur.

Üstelik öyle flashbackler ki varlığını dahi unuttuğum anılar bunlar.
Birden şak diye aklıma geliyor, gözümün önünde ayrıntısıyla canlanıyor.
Sonra kendi kendime diyorum ki ben bu anıyı nasıl hatırlıyorum, hayret..
Mesela birisi bana dese ki sen zamanında şöyle bir olay yaşamıştın hatırlıyor musun? İmkanı yok aklıma gelmez.

Mesela bir örnek;
-anaokulunda öğle uykusu saati vardı. Herkes yatakhanede mışıl mışıl uyur ben bir türlü uyuyamazdım. Yine böyle bir günde hoca yanıma gelip “cansu bile uyudu hadi sen de gözlerini kapat ve uyumaya çalış” demişti. Bu yaşadığım an şaak diye gözümün önünde canlandı.
Hoca bugün yanıma gelip sana böyle bir şey demiştim hatırlıyor musun dese hatırlamam.

Bunun gibi birbirinden alakasız farklı anılar, ununttuğumu sandığım anılar, neden şak diye aklıma geliyor olabilir. Tetikleyen bir şey de yok durduk yere geliyor.

Freudlar beni bi aydınlatın hele.
Teşekkürler.

İki gündür girip bakıyorum bir cevap verilmiş mi diyerek ancak henüz yok.

Bu durumu son dönemde ben de çok sık yaşıyorum üstelik bu konuda hafızası kötü bir insanım. Siz anaokulu demişsiniz ancak ben liseyi dahi gram hatırlamıyorum. Ama son dönemde pat diye bir film sahnesiymiş gibi geçmişe dönük hiç hatırlamadığım anılar ortaya çıkıyor. Başlığı takipte kalmaya devam :)
  • Deathcomenearme  (06.08.19 12:24:26)