Klima montajı hakkında sorular

elimizde 3-4 yıl önce kullandığımız bir klima var. Yeni eve monte ettirmek istiyoruz. mutsibushi marka inverter özellikli.

1. önce elektrikçi çağırıp kablo - sigorta çektirmek gerekiyor mu?
2. yakin bir priz var elektriği ordan alsak sorun olur mu?
3. klima 4 yıldır kullanılmıyor gaz bastırmak gerekir mi?
4. tahmini ortalama maliyeti nedir? takacağımız yer çok pratik kısa bir alan.
5. resimde ekli çıkma borumuz var, işe yarar mı?
6. genel klimacıyla mı yoksa yetkili servisle mi çalışalım? (Garantisi bitti)
7. Son olarak izmir'deyiz tavsiye edebileceğiniz klimacı var mı?

hocam bir klima servisi çağırın, gaz durumunu da belirtin. (özel servis daha uygun olur)

  • t3hn0  (05.08.19 21:56:36)
7. Koçtaş Ustabilir uygulamasını kurun. Oradan bakın.

Ustabilir, ustasöyler.
  • baldan kaymak  (05.08.19 22:00:19 ~ 22:00:33)
Özel servislerle konuşun elektrik işini yapıyorlar.
Yok biz yapamayız, elektrikçi yapsın derslerse başka servise sorun.

  • ycaycayca  (05.08.19 22:09:26)
3. sökülmeden aynı yerden kalan klimanın gazına 4 yılda bir şey olmaz, ama sökülüp takılacağı için montajdan sonra hem borularda kalan hava alınmalı hem de gaz kontrol edilmeli.

  • John Bloor  (06.08.19 10:20:37)
1. bence önce klimayı taktırın, yeri belli olsun sonra elektrikçiyi çağırıp kablo çektirin.
2. alınabilir sanırım, evdeki tesisata bağlı.
3. 4 yıldır kullanılmıyosa yukarıda dedikleri gibi borulara falan bakılmalı.
4. tam olarak fiyatını bilemem, ama garanti kapsamında olmadığında markanın kendi servisleri her zaman daha pahalıya geliyor.
5. resmi göremedim.
6-7. ustaya göre değişir.
benim çok iyi bir klima ustam var, öyle bir tanıdığınız yoksa yetkili servisi arayın.
(İstanbul'da olduğum için tavsiyede bulunamıyorum.)

klimacılar genelde elektrik işini elektrikçiye bırakıyor.
garantisi biten klimalar için yetkili servisler de öyle yapıyor diye biliyorum.
en azından bosch öyle yapmıştı.
yetkili servis çağıracaksanız randevu alırken sorun.
  • blatta hiberna  (06.08.19 10:36:54)