Tapuda 3402/22-A Nedir Bilen Var Mıdır?

Selamlar,

Ailemin yeni aldığı evin e-devlet beyanında "3402 Sayılı. Kadastro Kanunun 22. Md. Fıkrasının (a) Bendi Gereği Belirtme. 3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir." diye eski tarihe ait bir beyan bulunuyor. (Tapuda satın alınırken herhangi bir şerh bulunmadığı belirtilmişti.)

Bu ne anlama geliyor bilen var mıdır acaba?

Bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ederim, biz anlayamadık tam olarak
Sevgilerle

parsel sınırlarıyla ilgili ufak düzeltmeleri kapsıyo. herhangi bir sıkıntısı yok sizin için

  • camasirsuyu  (04.08.19 17:22:35)
22a kısaca kadastronun orada yenileme çalışması yaptığını anlatan bir beyan, şerh değil adı üzerinde beyan ve tasarrufunuza engel herhangi bir durum yok :)

bonus : www.tapu-kadastro.net
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (04.08.19 17:43:14)
Aldığınız ev eski ise, zamanında hatalı yapılan kadastro ölçümleri nedeniyle evin/arsanın/binanın sınırlarında hata olabilir.

Yeni kadastro ile bu düzeltilmiştir ama sizin fiziki yapı hatalı olarak durmaya devam eder, yıkılana kadar sorun olmaz. Yıkıp yeniden yapalım derseniz şu anki doğru sınırlar içine yaparsınız.

Tasarrufunuza bir şey olmaz +1
  • John Bloor  (05.08.19 13:03:51)