Savunma sporu

Fiziksel şiddete maruz kalma ihtimalim olan bir işim var. Hem dıştan görünüşümü olumlu anlamda etkileyecek hem de muhtemel kavga anında işime yarayacak savunma sporu nedir? Bu hayyy huyyy Uzakdoğu kökenli savunma goygoyları gerçekten işe yarar şeyler mi? Boks mu kick boks mu her neyse artık, öneri, tavsiye, akıl verme hepsine açığım. Avrupa yakası için mekan tavsiyesi de alabilirim.

Kick box, muay thai işe yarar. Müsabık spor olmayacaksın sonuçta.

Görüntü-caydırıcılık olayında işe yarar mı? Hayır. Onun için uzun dönemde vücut geliştirme öneririm. 2-3 yıla caydırıcı bi vücuda sahip olursun çok zayıfsan.
  • Delay Fuze  (04.08.19 13:25:35)
Muay thai öncelikli olarak, kickboxta ikinci seçenek olarak tercih edilebilir. Fakat kickbox daha popüler olduğu için kurs yeri daha rahat bulunur.

  • filipis  (04.08.19 13:42:17)
Hiçbiri şiddetten sizi kurtarmaz. Burası Türkiye, size cesaret veren muay thai yüzünden yapmadığınız geri vites silahla vurulmanıza sebep olabilir.

Sadece gazetede/tvde haber olduğunuzla kalırsınız. Arkanızdan adalet yerini bulmaz. Sorumluları -ki muhtemelen kaybedecek bir şeyi olmayan, hatta bu yaptığıyla saygı görecek/övünecek tipler- elini kolunu sallayarak çıkarlar o adliyeden biraz zaman geçtikten sonra.

Spor olarak yapın yapacaksanız. Buna güvenmeyin. SAT komandolarını tinerciler bıçaklıyor, profoesyonel boksörleri silahla vuruyorlar bu ülkede.
  • influx  (04.08.19 13:54:40)