komşuyu şikayet etme?

üst kat komşum (çatı katı) uzun süredir matkaplı, kırdılı işler yapıyor. gürültüsünü geçtim artık binanın işi bile leş oldu. şunu merak ediyorum bu adam ekstradan oda vs yapıyorsa böyle bir hakkı var mı? şikayet etsem birşey çıkar mı? ya da belediyeyi rasam benim aradığımı falan öğrenebilir mi?

evinde tadilat yapıyorsa yapacak bir şey yok . ama evi atölyeye çevirdiyse şikayet edersin .

  • 50promil  (04.08.19 10:38:46)
bina ortak alanı ya da imarda kullanım dışı görünen bir alanı dairesine katıyorsa, balkonları odaya çeviriyorsa kaçak yapılaşma olarak şikayet edilebilir.(cam balkon hala muammadır ama bana göre o da kaçak)

bina ortak alanı içerisinde inşaat atığı atıyorsa bu da suç teşkil ediyor bildiğim kadarıyla, çevre şehircilik bakanlığına müracat ediniz
  • sameidiot solo  (04.08.19 10:49:37)
www.emlak365.com://www.emlak365.com/m/emlak-haberleri/cam-balkon-yaptiranlar-yaptiracaklar-dikkat-mahkeme-emsal-karar-verdi-h19118.html

  • banacevaplazım  (04.08.19 11:02:10)
kışın değil, yazın birçok kişi tatildeyken tadilat yaptırmayı tercih ediyor birçok kişi.

belki adam/kadın banyosunu ya da mutfağını yaptırıyordur, ıslak zeminleri değiştiriyordur.
cam balkonun da nesi kaçak anlamadım, ama zaten balkonu pimapenle ya da alüminyum doğramayla falan kapattırsa bir iki günde biter ve dışarıdan da görülür.

ne yaptığını, ne olduğunu anlamadan dinlemeden neden şikayet ediyorsunuz ki?
apartmanda yaşıyorsunuz, bu insanla yüz yüze bakacaksınız.
binaya zarar vermediği müddetçe ve saatlere uydukça, herkesin evinde tadilat yaptırma hakkı var.
yöneticiye sorun, bilmiyorsa gidip tadilatın ne kadar süreceğini sorsun, ondan bilgi alın.
  • blatta hiberna  (04.08.19 12:50:47 ~ 12:51:14)