Faturası olmayan ürünün garantisi ne olur?

daha 1,5 sene garantisi devam eden ekran kartının faturası-fişi yok ama kutunun içinden garanti belgesi çıktı. onaysız, tarihsiz.

bunu ürünü aldığım yere götürüp kartı aldığım tarihe göre onaylatsam fatura olmadan da garantiden faydalanabilir miyim?

garanti belgesinde tarih olmuyor, çünkü fatura ile götürüyorsun ve fatura tarihinden itibaren başlamış olarak sayıyolar.

aldığın yere gidebiliyorsan ve eğer sen aldıysan, oradan fatura talep edebilirsin.
  • Fodera  (02.08.19 19:45:28)
@fodera: hocam, eskiden garanti belgelerinde garanti başlangıç tarihi yazardı. ben tarih ekletemez miyim?

  • bonanza  (02.08.19 19:48:49)
her halukarda bu durumdaki en net biligiyi ekran kartını aldığın yer verecek. bence oraya git.

  • Fodera  (02.08.19 19:50:20)
ekran kartının garantisi ile hangi firma ilgileniyor. örnek veriyorum yurtiçinden alındı ise penta ilgileniyordur mesela, penta fatura fotokopisi ister. Alındığı yeri biliyorsan faturayı tekrar çıkartma gibi bir durum olabilir. Yurtdışı amazon vs. gibi bi yerden alındıysa onların da garanti işleyişi farklı olabiliyor.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (02.08.19 20:43:42)
Normalde kaşeleyip vermiş olmaları gerekirdi. Bence şimdi sıkıntı için fatura istediğinde vermiyoruz ayağı yapabilirler.

  • baal  (02.08.19 23:25:16)
internetten bak hocam seri no yu girerek

  • kingcyrax  (03.08.19 11:03:25)