Makarna yapmak

görseldeki markananın adeta tadını alabiliyorum.

büyük ihtimalle makarna da el yapımı.

şimdi ben bu makarnayı elde etmek için;

1. el yapımı makarna
2. sos kısmındaki içeriklerle ilgili bana en yakın tarifi verebilecek bir arkadaş var mıdır :)

sos carbonara ya benziyor,
arastirip bakabilirsiniz, icinde bacon var gordugum kadariyla.

  • interview with the vampire  (02.08.19 15:34:17)
aynen ben de carbonara gibi gördüm.

el yapımı makarna için (makarna makinası yok) ne yapmak gerekir acaba? daha önce elde yapmadım hiç. bu fotoğraftaki makarna spagettiden biraz daha kalın gözüküyor.
  • tchuck  (02.08.19 15:49:12)
evet Pasta A La Carbonara bu, sert ve yumurtalı hamur - cidden çok sert olmalı- makine de kesim 0,75 hadde / 0,50 kalınlık kesimiyle,

  • Big bada bum bum  (02.08.19 15:50:31 ~ 15:51:36)
bence bildigimiz spagetti bu. yakin cekmisler o yuzden boyle gorunuyor.
evde makarna yapmayi hic denemedim bilemiyorum o yuzden.

  • interview with the vampire  (02.08.19 15:51:58)
karabiberi tanidim bir tek.

  • jimicik  (02.08.19 16:20:00)
bunun için normalden daha kalın satılan çubuk makarnalar var

  • gergedan  (02.08.19 17:33:49)
Double cream, bolca parmesan, bolca karabiber ve bütün halinde atılıp pişirilmiş sarımsak, bolca pancetta var. Spagetti değil pasta a la carbonara +1
Çok anladığımdan değil erkek arkadaşım yaptığından biliyorum kdjfksl fotoğrafa bakıp nasıl bütün sarımsak gördün demeyin
İtalyan ürünleri satan mağazalarda el yapımı olmasa da iyisini bulursunuz, ama pancetta bulma ihtimaliniz Türkiye'de yok. Bulabilirseniz lardons da kullanabilirsiniz ama onu da bulacağınızı sanmam.
  • bir nick var benden iceri  (02.08.19 20:21:06)