[]

Skype kredisi alip yurt disinda dolastiniz mi?

Turkiye'den 5 euroluk skype kredisi alip Avrupa'ya gidince Turkiye'yi arayabiliyor muyuz? Deneyen oldu mu? Her ulkede geciyor mu? Roaming falan uygulaniyor mu?
 
Roaming yok, internete bagliysaniz her yerden ayni sekilde ariyorsunuz.

edit: roaming eger internete GSM sebekesi ustunden bagliysaniz ve lokal bir hat kullanmiyorsaniz olur. Ama eger lokal data paketiniz varsa ya da WiFi ustunden bagliysaniz sorun olmaz
  • crown  (02.08.19 00:27:31 ~ 00:28:31) 
crown +1

herhangi ülkenin sabit/cep numarasını ararsın, ama aramak için wifi kullan. Orada mobil internet kullanırsan onun parasını ödersin ek olarak.
  • nhk ni youkosu  (02.08.19 01:18:33) 
Hiç gerek yok, hattın vodafone veya turkcell ise vowifi ile yurtdışında wifi bağlantının olduğu her yerde kendi hattındaki dakikalardan sanki Türkiye’deymiş gibi konuşabiliyorsun. Skype boşuna masraf. (bkz: vowifi)

Olmadı Turkcell Bip var Turkcellilere ücretsiz. (diğer hatlara da ücretsiz olabilir denemedim)
  • Northern Mariner  (02.08.19 09:20:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.